338

Vánoční Red velvet cupcakes

Vytisknout recept
Co takhle zkusit letos místo tradičních košíčků tyhle sametové dortíky? S novou Herou Máslová příchuť budou chutnat skvěle!
Troubu si předehřejeme na 180 stupňů Celsia a plech na muffiny vyložíme papírovými košíčky. Do velké mísy si prosijeme mouku, kakao a sůl a dáme stranou.
Mezitím si vyšleháme Hera Máslová příchuť s cukrem do světlé nadýchané pěny a zašleháme dvě vejce, vždy jedno po druhém. V misce si lehce prošleháme podmáslí s barvivem. Do směsi s Hera Máslová příchuť začneme zašlehávat moučnou směs a směs s podmáslím. Přidáme tedy třetinu moučné směsi a polovinu obarveného podmáslí a mícháme. Poté pokračujeme stejně - přidáme další třetinu moučné směsi a všechno podmáslí. Jako poslední přijde na řadu moučná směs. Šleháme, dokud není těsto hladké a lesklé jako samet.
Do malé skleničky nalijeme ocet a přidáme sodu. Jakmile začne směs hodně pěnit, přendáme ji do připraveného těsta a naposledy pořádně promícháme. Těsto rozmístíme do formy a pečeme přibližně 20 minut, nebo dokud nevyjde špejle z těsta suchá. Po upečení necháme vychladnout.
Krém si připravíme jednoduchým vyšleháním Hera Máslová příchuť a zbývajících ingrediencí. Do krému opatrně přidáme zelené barvivo - vždy po troškách, až do dosažení námi požadované barvy.
Dortíky zdobíme cukrářským sáčkem. Posypeme hvězdičkami či jiným vánočním zdobením a necháme vychladit minimálně 2 hodiny v chladničce, aby krém krásně ztuhnul. 
250 g - Hladká mouka
1,2lžička - Sůl
15g - Kvalitní kakao
120g - Hera Máslová příchuť
140g - Cukr krupice
2ks - Velká vejce
240ml - Podmáslí
1lžíce - Červené potravinářské barvivo
1lžička - Bílý vinný ocet
1lžička - Jedlá soda
ks - Krém
120g - Hera Máslová příchuť
220g - Smetanový sýr
200g - Moučkový cukr
1lžička - Vanilkový extrakt
1lžička - Zelené potravinářské barvivo
příprava - 20 min
vaření - 20 min + 2 hod
Kategorie Cukroví
Uvařila MarieHajdová

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account