Bezlepkový dietní koláč

Vytisknout recept
Výborný zdravý dietní koláč bez mouky a bez přidaného cukru. Samozřejmě, kdo chce, dá si cukr dovnitř i navrch (pro ty, co nejsou zvyklý bez cukru, je to chutnější). Můžete posypat moučkovým cukrem nebo polít javorovým sirupem ;-). Je to na vás :-D. Jen na to upozorňuji, protože mám doma sladkého závisláka a když to neosladím, nejí *smile*, ale aspoň zbyde na mne :-D. Každopádně pokud si chcete ušetřit práci, tak si kupte kaštanové pyré 250g a budete mít přípravu za 5 min. 
Já si to kaštanové pyré připravuji tak, že koupím loupané vařené kaštany v Bio kvalitě (200g) a rozmixuji s vodou (cca 50 ml). Mixuji ponorným mixérem a mám 250 g čerstvého kaštanového pyré 😀
 
Postup:
Připravíme si 4 vajíčka. Žloutky oddělíme od bílků. Z bílků a špetky soli vyšleháme tuhý sníh.
Žloutky vyšleháme spolu s kaštanovým pyré na hladkou hmotu a opatrně přimícháme sníh z bílků. Budeme mít krásně nadýchané těsto, které můžeme vlít do silikonové formy. 
Koláč pečeme v troubě (nejlépe na 6 smysl) na 150 stupňů na cca 30 minut. Podle trouby a upečení zjistíme pomocí špejle. Koláč necháme poté ještě "dojít" v troubě a nakonec po vychladnutí překlopíme a ozdobíme nebo pocukrujeme. Já jsem poprášila holandským kakaem, troškou moučkového cukru a dozdobila mátou, sušenými malinami a mraženými borůvkami. Mňamiiiii, přeji všem dobrou chuť 8-)!
 
P. S. Mimochodem jsou kaštany moc zdravé, více zde: http://www.jedlykastan.cz/vyzivova-hodnota-jedleho-kastanu-a-jeho-lecive-ucinky-1404041388.html
 
200g - Kaštany loupané vařené
50ml - Voda
4ks - Vajíčka
příprava - 10
vaření - 50
Kategorie Dezert
Uvařila NicolBorůvková

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account