Výhody a nevýhody života na exotických ostrovech

Lidé v Evropě občas zatouží po životě na ostrově.
Po životě, kde se nikam moc nespěchá, kde svítí slunce a moře si pohrává s vlnami.

Vydáme se do těchto míst na dovolenou a vše nám přijde dokonalé. Někteří z nás dostanou odvahu se na takové místo přestěhovat a zkusit žít na opačné straně. Ve většině případech s představou, že utečeme od problémů, které máme doma, které máme v Evropě. Někomu z nás to vyjde někomu ne.
Obletíme svět s touhou najít něco lepšího, než máme doma. Později zjistíme, že to štěstí, které hledáme je jen iluze a pokud nedokážeme štěstí nalézt uvnitř sami sebe, nenajdeme ho nikde.
Pouze se mění kulisy, v kterých se pohybujeme. Lidé jsou v podstatě stejní všude.

Každý touží po štěstí a lásce, potom aby ho druzí brali takového, jaký je. Všude jsou lidé dobří a zlí, lidé toužící po moci a po penězích. Myslící si čím více budou mít těchto prostředků tím se jejich životy zlepší. Všichni si hledají svoji cestu životem s nadějí na lepší život. Málo kdo si váží toho, co má.
Ať člověk žije v Evropě, v Americe či třeba na Bali ve většině případech je svět položen na moci penězích a úspěchu. V každé zemi najdeme lidi skromné, pracovité milující svojí práci a lidi, kteří se z Vás budou snažit vytřískat nejen peníze, ale i duši.

Píši to tak jak to je. Ráj neexistuje nikde na Zemi. Ten musíme nalézt ve své duši. Potom už je jedno zda žijete na Severním pólu či třeba někde u moře.

Ano, teplé počasí má své velké plusy a život je v mnohém snazší. Nemusíte se starat o topení a spoustu další věcích. Vše má, ale dvě tváře. Měnící se roční období nás učí neustále změně a přizpůsobení se. Lidé na ostrovech mají také v určitých směrech těžší život, ale neumí se dle mě tak rychle přizpůsobovat jako člověk, který vyrostl v každoročně měnících se podmínkách.
Nechci tímto článkem působit negativně či smutně, ale cílem mého blogu není psát jen jak je vše perfektní a že jediný správný způsob, jak žít je utéct z Evropy na ostrov v Indonésii.

Chci i ukázat, že vše není, jak se na první pohled zdá a vše má dvě strany mince, které člověk začne poznávat ne jako turista trávící nějaký čas na cestách, ale člověk, co se snaží splynout a žít na tak odlišném místě od našeho.

Jedno máme však všichni společné. Jsme lidi a všichni tam někde uvnitř toužíme po štěstí, zdraví, lásce a spokojeném životu. Cesta za tím není snadná někteří volí ne úplně dobré praktiky, ale pokud člověk to ve svém srdci myslí upřímně, tak Vesmír dříve nebo později takového člověka odmění štěstím i přes veškeré překážky.

Můj eBook o tom, co mě přivedlo na Bali si můžete objednat na následujícím odkazu:
http://andreavosejpkova.com/www-andreavosejpkova-com-nespoutane-bali/

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account