Dáma a Král. Kriminálka, která na obrazovky přináší jiný pohled na detektivní žánr. V roli právničky a spolumajitelky advokátní kanceláře se představí herečka Tereza Hofová. 

• Tereza vystudovala knihkupeckou střední školu. Poté se dostala na pražskou DAMU, kterou úspěšně dokončila.

• Již několik let žije střídavě v Praze a v Reykjavíku.

• Právě na Islandu také potkala svého manžela, bubeníka skupiny Dead Skeletons Orriho Einarssona, se kterým má dceru Hannu.

V poslední době si ji lidé spojují především s rolí advokátky Lenky Braunové v seriálu Dáma a král. Co ji na téhle práci nejvíc těší?
Těší se vždy na zajímavé lokace, skvělý štáb, na Michala Daleckého, s nímž jsou v seriálu parťáci, na práci se scénářem i na režiséry, kteří se střídají a každý má jinou vizi a podněty. Jde o dlouhodobý projekt, ve kterém má slušný herecký prostor. Při práci se cítí svobodně, přestože hraje roli distingované právničky. Je na sebe náročná, ráda sleduje již sestříhané, ale dosud nezveřejněné díly. Pozoruje se, zkoumá prostředky, které používá. Snaží se měnit, s čím není spokojená, a rozvíjí, co se jí líbí. Bere to jako velkou školu. 

Pro svou práci chce dýchat, nosit si ji domů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/tereza-hofova-premium-herecka-cesko-island-zena-a-zivot-avon-zivotni-styl-ekologie-rodic-dite-prace.A190904_154621_premium-clanky_jum
Obrázky: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account