Ano, vím jak to zní. Jako kdyby lidé dobrovolně setrvávali v emoční bolesti. Jenže ono tomu tak je. Jediný rozdíl je v tom, jestli to dělají vědomě nebo nevědomě.
Pokud vědomě, pak je ženou různé pohnutky, jako například radost z toho, že je ostatní litují nebo s nimi tráví víc času. Pokud to dělají nevědomě, tak za to může nějaký z hlubších programů, který jim nedovoluje jít dál, ale už si ho plně nedokáží uvědomit. Jeho podstata však bude podobná. Když jsou smutní, tak se jim například více věnovali rodiče, když byli malí apod. Ať tak, či tak – jde o roli oběti.
Sama jsem se, nejen na osobních konzultacích přesvědčila, že pokud lidé dojdou k rozhodnutí, tak se osvobodí. Od čehokoliv. Rozhodnutí má velkou moc. A platí to také u bolesti. Pokud se rozhodnete, že dál nebudete trpět, pak se Vám mnohem snáze podaří jít dál. Obzvlášť, pokud k tomu rozhodnutí přijde i vlna síly a energie, čímž se jasně dokáže, že rozhodnutí bylo opravdové – z hloubi.
Metod je ale více.

Metoda pouštění
Existují metody, které Vám pomohou učinit jasné rozhodnutí, že se tím, co se Vám stalo (ať je to cokoliv, doplňte si sami), dále nenecháte vláčet. Učinit samo o sobě rozhodnutí je jednou z nich. Sílu rozhodnutí ale nemusí zvládnout všichni, takže si popíšeme i další, jednodušší metodu:

    Vizualizace pouštění.

Vizualizace je velice silný a mocný nástroj. Hodně lidí tomu nevěří, ale věda už na to přišla před nějakou dobou sama. Pokud je představa v mysli jasná a provází jí další smysly s touto představou spojené (takže zapojujete nejen zrak, ale i třeba hmat nebo sluch) – my lidé si dokážeme představit všechny naše smysly – pak mozek nepozná, jestli se jedná o realitu nebo sen. Bude to vnímat a prožívat stejně (jak na vizualizaci se můžete podívat v mém videu zde >>).

Kroky pouštění
Pokud se chcete zbavit bolesti a použijete vizualizaci, pak se mi hodně osvědčilo postupovat podle těchto kroků:

Udělejte si klid pro sebe, ať nejste rušeni.
Sedněte si nebo lehněte do pohodlné polohy. V leže pozor na usnutí. ????
Představte si svou bolest. Jak vypadá, jak ji vnímáte.
Jak budete mít představu o tom, co Vás trápí, vymyslete si způsob, jak bolest „zabalíte“. Můžete ji například dát do batohu, do velké bedny, do kontejneru, nacpat ji do vaku nebo třeba i do rakety či kuličky. V tomto případě to udělejte tak, jak to budete cítit, protože to je nejlepší.
Představte si, jak svou „zhmotněnou“ bolest pouštíte… Po vodě. Ze skály. Darujete ji nepříteli. Zažehnete raketu a budete sledovat jak vyrazí do Vesmíru…
Prociťujte to odpoutání od ní. Klidně pořád dokola, dokud se Vám neuleví.

Člověk je jediný tvor na Zemi, který se ve své bolesti utápí. Vím, že pro mnohé zjištění, že bolest nepouští sami může být děsivé nebo se naštvou, ale i to jsou emoce, které Vám pomohou jít dál. Důležité je v každém případě uvědomí a provedení kroků, jak se bolesti zbavit.
Trápit se vědomě? To snad ne?
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account