Hans Christian Andersen…….chtěla jsem psát o světě pohádek, o štěstí, o kráse, ale našla jsem jeden malý drb, který vám nemůže být utajen: Čeho se však nikdy nezbavil, byla duševní trýzeň, pramenící jednak z nuzného dětství a jednak z jeho sexuální orientace – Andersen velmi brzo poznává, že více než ženy jej přitahují muži, což ovšem bylo v jeho době více než skandální. Známá je však i jeho nenaplněná láska k operní zpěvačce Jenny Lindové, přezdívané švédský slavík, která jej ale brala spíše jako přítele či bratra.

Snažil se tedy svou sexuální orientaci utajit a celý život tak raději prožil v jakémsi dobrovolném celibátu. Nikdy se neoženil a není ani známo, že by měl nějaké potomky. Muž, kterého příroda ochudila o hezkou tvář, ale nadělila mu nezměrné duševní bohatství, tak hledal útočiště ve světě svých příběhů. 
Napsal jednu z nejkrásnějších pohádek.
Sněhová královna – Zfilmovaná pohádka Hanse Christiana Andersena je příběhem o dívce, jejíž láska, pokud je ryzí, dokáže přemoci jakékoli zlo. Sněhová královna uvalí na zemi kletbu a všude zavládne nekonečná zima. Polární vítr ochladí lidská srdce a z nich se vytratí veškerá radost. Krutá královna očaruje bezbranného chlapce Kaje pomocí jednoho malého střípku z kouzelného zrcadla a uvězní ho ve svém světě, kde není místo pro lásku. Jednoho dne Kaj zmizí. Ačkoli všichni věří, že je mrtev, jeho kamarádka Gerda je přesvědčena, že je naživu. Dívka se vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu přes čtyři roční období do paláce Sněhové královny, aby zachránila milovaného Kaje. Každý nezdar ji ale posílí a Gerda pokračuje v hledání svého nejlepšího přítele. Když dorazí do zlověstné říše Sněhové královny, čeká ji úkol nejtěžší, musí rozehřát Kajovo ledové srdce.
 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account