Trh práce je svým způsobem aréna a bavíme-li se o ženách matkách, které chtějí otevřít dveře na trh práce a uplatnit se na něm, musíme si uvědomit, že ženy na trhu práce čelí různým překážkám.
Překážek, kterým ženy matky čelí, je dost. Vyznáte se v nich?
Za vším můžeme hledat předsudky ze strany společnosti, institucí, zaměstnavatelů, rodiny, partnera. Ženám stojí v cestě  plno vnějších bariér, pod kterými se skrývá nevstřícnost zaměstnavatelů vůči ženám (a ženám matkám zvláště), nedostatečné množství flexibilních úvazků, nedostatečné množství předškolních zařízení pro děti (které by nestály celý plat), v některých případech je to nedostatečná podpora rodiny, partnera.
Často se hovoří jen o těch vnějších bariérách a limitech, které ženskou profesní seberealizaci a kariéru brzdí v rozletu. Je jich dost, ale existují bariéry ještě větší – a ty jsou pro ženy mnohem nebezpečnější – protože jsou neviditelné – protože jsou vnitřní – protože jsou osobní.
Je to vnitřní osobní mentální zeď, co ženy blokuje mnohem více. Nedůvěra v sebe samu, nesebevědomí, neproaktivita, nezájem…..Ženy si musí uvědomit, že všechno mají ve svých rukou a že všechno začíná uvnitř nich samotných. Ženy se často bojí zeptat. Ženy jsou na sebe často přehnaně náročné. Ženy se často srovnávají s druhými. Ženy často neumí říct ne. Ženy často hodně pracují s domněnkami a spoustu věcí si tak domýšlí, než by se samy narovinu zeptaly. Ženy se často bojí vyjednávat.  Ženy se často, díky nižšímu sebevědomí, neumí tak dobře prodat, jak by mohly.
Aby mohly ženy rázně otevřít dveře na trh práce a ukázat světu “tady jsem”, potřebují se dobře znát – dobře znát své silné stránky a talenty, potřebují si opravdu věřit, potřebují se umět prosadit, potřebují se dobře prodat, potřebují si budovat silnou osobní značku, potřebují dobře a otevřeně komunikovat, potřebují umět pracovat s časem, potřebují umět delegovat, potřebují se inspirovat, potřebují sdílet, potřebují se motivovat, potřebuji znát svoji cenu a potřebují se nebát.
A hlavně, ženy potřebují být šťastné, spokojené, v pohodě a harmonii. Protože když jsou spokojené a šťastné ony, jsou spokojené a šťastné i jejich rodiny. To je to hlavní, oč tu běží. Když se ptám na svých přednáškách žen – KDY skutečně si budou připadat na trhu práce opravdu úspěšné, téměř nikdy ženy nezmiňují na prvním místě finance – vždy říkají..: “úspěšná si na trhu práce budu připadat tehdy, když budu dělat to, co mě baví, kde se budu cítit šťastná, spokojená a budu mít čas na sebe a rodinu”.
Milé ženy, byla bych moc ráda, abyste si díky tomuto blogu uvědomily, že na trhu práce nebojujete vždy a za každých okolností pouze s vnějšími překážkami. Často vás nelimituje vnější okolí a nepochopení druhých, ale brzdí vás vaše osobní mentální zeď, vaše nesebedůvěra a nesebevědomí. Často pak bojujete samy se sebou, a to vás stojí hodně energie.  Vaše energie je přitom velmi důležitá, protože je to zároveň váš vnitřní motor a je základním zdrojem pro všechny vaše konání.
Vzkaz pro vás:

Abyste mohly nastartovat, potřebujete vědět KDO (CO) vás brzdí v rozletu – nezapomeňte na to, že naše vnitřní limity a osobní mentální zeď nás blokují  často více než překážky vnější
Nezatěžujte hlavu zbytečnými myšlenkami, nepracujte s domněnkami a netrapte se věcmi, které neovlivníte
Nebojte se zeptat a mějte na paměti, že „není hloupých otázek, je hloupé se nezeptat“
Nesrovnávejte se s jinými ženami, stojí vás to hodně energie. Uvědomte si, že vaše energie je váš vnitřní motor a zdroj pro všechna vaše konání
Odpovězte si na otázku, co pro vás konkrétně znamená úspěch a kdy si budete připadat na trhu práce úspěšná?

 
Milé ženy, nebuďte na sebe přehnaně náročné, buďte si vědomy toho, že každá z vás jste jedinečná a nebojte se zeptat.
 
Držím vám všem palce:-)                                                          Kačka
(Blog je z mého e-booku MATKY, NERŽTE SE ZPÁTKY, který právě vyšel!:-))
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account