Román s názvem PS: Líbíš se mi bych zařadila do sekce Young Adult. Autorka prokázala, že i s jednoduchým tématem lze udělat hodně muziky. Román je až překvapivě čtivý, vtáhne vás do děje, zasmějete se a soucítíte s postavami.
Hlavní hrdinkou románu je Lili, která navštěvuje střední školu Morris High. Je silně introvertní, společnost moc nevyhledává, volný čas nejčastěji tráví někde se svým notesem, do kterého si zapisuje texty písniček. Lili se jednou touží stát úspěšnou textařkou. Sama se připravuje na prestižní soutěž o nejlepší písničku na Herbergově institutu.
Lili má problém s bývalým klukem své nejlepší kamarádky Isabel. Ti dva se neustále pošťuchují, Lili by nejraději zmizela z povrchu zemského pokaždé, když ho potká na školní chodbě.
Jednoho dne se nehorázně nudí na hodině chemie. Začne si na lavici čmárat slova své oblíbené písničky. Když se druhý den vrátí na svoje místo ve třídě, zjistí, že někdo rozepsanou sloku dokončil, a ještě přidal vzkaz pro ni. Časem už se na lavici vepsat nic nevejde, tak pokračují v psaní dopisů, které si nechávají zasunuté pod lavicí. Trvá to dny, týdny, měsíce. Oběma to přináší radost, otevírají své nitro tomu druhému bez žádné přetvářky, oba jsou sami sebou, jelikož je halí kouzlo anonymity.
Jednoho dne však dojde k tomu, že se ti dva potkají. Oba jsou z toho dost v rozpacích. Chvíli tápají, co s tím, ale nakonec si uvědomí, že těmi dopisy bezvadně poznali jeden druhého, svou pravou tvář bez nutného teenagerského přikrášlování. Zjistí, že se mezi nimi vyklubala láska, ač se tomu ze začátku jeden i druhý bránili.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2018 nakladatelstvím CooBoo. Celkem má 336 stran. Z anglického originálu přeložila Adéla Špínová.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account