První kniha autorky Hany Marie Kornerové, kterou jsem četla a ihned jsem se do jejího stylu psaní zamilovala. „Heřmánkové údolí“ je strhujícím příběhem odvážné ženy na pozadí jedné kapitoly českých dějin, jenž je psán neuvěřitelně čtivou formou. Mohu vám zaručit skvělý čtenářský zážitek. Knihu vydalo nakladatelství MOBA.
Poutavý příběh vypráví o dívce jménem Anna, která neměla ve svém životě na růžích ustáno a přesto (či právě proto) svůj životní osud zvládla ukočírovat za každé situace. Anna se narodila v Sovětském svazu. Jelikož byla její maminka Češka, mluvila kromě ruštiny také plynně česky. Po smrti rodičů je v roce 1946 nucena přestěhovat se k příbuzným do Československa, což bere jako příležitost v lepší budoucnost. Příbuzní ji krátce po příjezdu sdělí, že jí našli ženicha, který jako válečný hrdina získal zájezdní hospodu, jež leží v místě nesoucí poetický název „heřmánkové údolí“. Pavel Polanský je štramák. Anna jásá. Provdá se za pohledného muže a ještě spolu budou žít na tak okouzlujícím místě. Brzy po svatbě Anna otěhotní, porodí dvojčata. Bohužel však do jejich poklidného soužití brzy zasáhne změna politického režimu. Komunismus začne znepříjemňovat život nejen jim, ale také jejich přátelům a známým. Největších změn dojdou lidé – pod vládou komunistů k sobě přestanou chovat upřímně, začnou si lhát, vymýšlet a udávat jeden druhého.
Už takto těžkou dobu prohlubuje navíc zdravotní stav manžela, který si sebou z války nese poranění hlavy, díky kterému trpí závratěmi a silnými bolestmi hlavy. Rok od roku se jeho stav zhoršuje a právě zde Anna projevuje svou nejsilnější a nejoddanější stránku své osobnosti.
Celý příběh vypráví Anna jako stará paní, která leží v nemocnici a kde vzpomíná na své dětství, dospívání a nelehký životní osud. Avšak jako silná žena je vděčná za vše krásné, co jí život během krušných let přinesl…
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2012 nakladatelstvím MOBA. Celkem má 256 stran. Autorkou je Hana Marie Körnerová. ISBN 978-80-2434-636-6.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account