Společensko-kritický román, označovaný za novodobý realismus, se autorovi po psychologické stránce podařil perfektně zpracovat.
Sus se narodila rodičům závislým na drogám. Otec, brutální opilecké monstrum, sedí ve vězení za vraždu její feťácké matky. Sus poté putovala do sociální péče. Její život je plný krádeží a drog, společnost jí dělají zejména „spolubydlící“ v drsném prostředí kodaňského ghetta, často naráží na policii. Sus stvořilo prostředí, ze kterého vzešla a její činy jsou výsledkem rozhodnutí.
Sus je neřízená střela a pere se se svým ne zrovna jednoduchým osudem. Avšak i ona má slabá místa, například, že v devatenácti letech vypadá na dvanáct, je tenká jako nitka a její ženství zůstává dosti uzavřené. Je však odhodlaná a pro svůj plán si každý den vytyčuje cíl, zkoušku, kterou musí splnit, ať je sebe bláznivější… Den za dnem testuje sama sebe a tím se dostává vždy o krok blíž… k pomstě, ke krutosti.
Skvělá knížka. Sice útloučká, ale i na těch 145 stránkách dokázal autor vylíčit směs všemožných pocitů.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2017 nakladatelstvím Odeon. Celkem má 145 stran. Napsal Jonas T. Bengtsson. Z originálu přeložila Jana Ovská. ISBN 978-80-207-1800-6.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account