„Osvětim nikdy nikdo nepochopí.“
– W. Styron v díle Sophiina volba –

Příběh lásky vznikající v osvětimském pekle je inspirován skutečnými událostmi. Milena Zingerová, dívka z dobře situované bratislavské židovské rodiny, žije v roce 1938 v blažené nevědomosti o přicházející bouři. Miluje hudbu, které se chce dále věnovat na konzervatoři. Začátkem září toho roku však vstoupil do každodenního života v ČSR řev jistého malíře pokojů ze Salzburgu, který požadoval respektování práv německé menšiny v Sudetech. Formálně se Židům na Slovensku nic zlého nedělo. Nikdo jim nenařizoval žít v ghettech, neodsuzoval je k izolaci. Přesto se kolem nich postupně vytvářela neviditelná zeď, oddělující je od zbytku katolické společnosti. Do čela státu se staví ultrakatolická Hlinkova garda (tzv. hlinkovci).
Více v recenzi zde: https://denisin-knizni-a-cestovatelsky-svet.webnode.cz/l/cerna-a-purpurova/ 

Stejný příběh byl již dříve zpracován románovou formou v knize Láska za ostnatými dráty, ve které se v doslovu dočítáme i o tom, jak vypadal život hlavních „hrdinů“ po skončení války.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2020 nakladatelstvím CPress. Celkem má 440 stran. Napsal Wojciech Dutka. Z anglického originálu přeložila Markéta Páralová Tardy. ISBN 978-80-264-3271-5.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account