Jak snadno se staneme závislí na stresových hormonech?
Jak úžasné je poprvé prožít energetická centra svého těla?
Jak úžasné je začít tvořit svůj život skrze magnetickou přitažlivost svého srdce a mozku?
Dokonale zpracované dílo, které nás zbaví zvyku být sami sebou, ale také vysvětlí, jak mozek funguje.
Jak se osvobodit od minulosti a vyladit svou mysl na to nové, co chcete, aby přišlo? Jak se zbavit traumat a navyklých škodlivých vzorců chování? A jak ozdravit tělo i mysl? To jsou základní pilíře této knihy. Není jen o meditaci, o nastavování zdravých nových vzorců svého chování, ale je v první řadě o pochopení toho, co se v našem mozku děje. Jak naše myšlenky tvoří chemii, chemie ovlivňuje myšlenky, a to celé tvoří to, jak se chováme, cítíme, jednáme – tedy, jak si sami utváříme svůj život.
Možná správně namítnete, že mnohé v životě neovlivníme.
To je jistě pravda, ale pokud si pročtete prvních pár stránek a kapitol této knihy, zjistíte na vlastním prožitém příkladu, že to to, co si o sobě myslíme, jak o sobě smýšlíme, jak v sobě živíme minulost a důvěrně známé myšlenky (a okolí nás v tom hojně podporuje, protože nic jiného také neumí), ovlivňuje naše chování, to, nač zareagujeme a co vůbec kolem sebe více vidíme.
Nešťastný člověk nebude plesat nad štěstím druhého. Stáhne se do sebelítosti, která ho ještě víc potrestá.
Šťastný nebo vědomý člověk se zaraduje s druhým a může se klidně stát, že ten druhý mu podá ruku a půjdou vstříc štěstí spolu.
Mračte se cestou do práce – každý vás v tu chvíli bude štvát.
Usmívejte se – a patrně nejeden úsměv dostanete nazpět.
A je to stále ta samá cesta, stále ten samý člověk, jen jinak pojatý úkol: cesta do práce.
Co všechno se v tomto strhujícím čtení dozvíte?
–          Jak si poradit ve chvíli, kdy se necítíte v rovnováze, jste v područí navyklého chování?
–          Projdete si meditací, krok za krokem, vteřinu za vteřinou tak, až si ten hřejivý pocit obrody dokážete navodit i… třeba ve třech sekundách při mytí nádobí.
–          Naučíte se cítit energii těla, energetických center (někdo jim také říká čakry) a využívat tuto energii ve svůj prospěch.
–          Začít si přát, autor uvádí několik metod, jak v sobě formulovat přání a jít si za  ním
Nejvýraznější dojmy?
Meditaci jsem považovala spíše za duchovní techniku, Joe Dispenza mne ovšem svým vědeckým přístupem a přesným popsáním toho špatného, co si sobě činíme, přesvědčil, že je to právoplatná psychologická metoda očisty a následně i přepsání návyků. Co jsme se naučili, to se dá i odnaučit. Proč ne. Jak pracuje mozek, jak ho tělo následuje a jak důležitou roli hraje chemie, která vše míchá a udržuje – a také revoluční uvědomění, že ne vždy to, co nám tělo nebo mysl říká a čím na nás křičí, je v náš prospěch. Závislost na nespokojenosti, na bolesti, na utrpení – a tady upozorním, že určitě budou tací, které tyto části knihy silně zasáhnou a mohou spustit i slzy soucitu a odpuštění sobě samým. Stresové hormony jsou prostě silnější než ty šťastné. Protože jsme na ně zvyklé. Je čas toto změnit.
Je čas probudit své božství a vstoupit do kvantového světa svých neomezených možností. Je čas vzít svůj život jako tvárnou hmotu a tělo i mysl k tomu použít jako nástroj.
Odmění se vám. Zdravím a štěstím.
Ale sama za sebe mohu říct – je to těžká práce. Výsledky nejsou hned a všední den určitě bude plný klacků pod nohy.
Dr. Joe Dispenza je uznávaný odborník v oblasti neurovědy, svou práci podporuje nejen již známými výzkumy, ale se svým týmem a bezpočtem žáků provádí výzkumy vlastní. Nabízí nám v této u nás nikoliv jediné knize, úžasné nástroje, které nás zavádí do zcela jiného vidění svého života – někdo tomu říká vesmír, někdo kvantový svět.
Vydalo nakladatelství Anch Books, 2020, www.anch-books.eu

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account