Proč nosíme hodinky většinou na levé ruce?
Tenhle zvyk určitě zčásti souvisí s převahou praváků v populaci. Pro praváky, kteří představují devadesát procent obyvatel světa, je samozřejmě jednodušší utahovat si řemínek od hodinek svou šikovnější rukou. A navíc – nosit hodinky na zápěstí ruky, kterou v běžném životě užíváme méně, znamená pépe předcházet jejich poškození.
Ale jak vysvětlit, že na levé ruce nosí hodinky i někteří leváci: Může to souviset s natahováním hodinek. Klasické hodinky natahujeme pomocí postranního vroubkovaného kolečka, tzv, korunky. A každý, kdo to někdy zkoušel, asi potvrdí, že lépe korunku pootočíme, pokud se nachází na té straně ciferníku, která je blíže ruce a prstům. A jelikož výrobci korunku v drtivé většině případů umísťují napravo od ciferníku, je výhodnější i pro leváky nosit hodinky na levém zápěstí.

1 Komentář
  1. Tereza Poláková 9 měsíců ago

    Já jsem začala nosit hodinky na levé ruce, protože jsem si je na pravé nedokázala zapnout 😀 . Teď už je to takový zvyk, že je nosím pořád na levé, i když v létě to víc střídám abych si opálila i levé zápěstí. Hodinky ale přes den vůbec nesundávám. Vybrala jsem si pěkné dámské hodinky gucci z https://www.beny.cz/gucci/ , tak by byl hřích je nenosit 🙂 .

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account