Mezi následky některých (negativních) mentálních návyků, které se projevují na fyzické úrovni, patří např. dlouhodobý odpor, který může začít doslova užírat tělo a vyvolat rakovinu. Oproti tomu např. neustálá, navyklá kritika často vede k artritidě.
Pocit viny si vždy hledá nějaký trest, a trest působí bolest. Lidé, kteří mají silné bolesti, většinou trpí silným pocitem viny. Ze strachu pramení napětí, a to může například vést k vypadávání vlasů, tvorbě vředů nebo bolestem nohou. 
Jak uvádí Louise L. Hay: “Odpuštěním a zbavením se odporu lze vyléčit i rakovinu. Může to znít příliš zjednodušeně, vycházím však z vlastní praxe a z vlastní zkušenosti.”
K uzdravení je třeba změnit svůj přístup k minulosti. Minulost je pryč, je za námi, už ji nezměníme. Můžeme však změnit to, co si o ni myslíme. Je naprostý nesmysl, abychom trestali sami sebe za to, že nám kdysi dávno někdo ublížil. Je třeba zbavit se hluboce zakořeněných návyků odporu co nejdříve, dokud je odpor ještě relativně slabý. Nečekejte, až vám bude hrozit operace nebo budete na smrtelné posteli, a možná se budete muset vyrovnávat také s panickým strachem. 
Propadneme-li jednou panice, pak je velmi těžké soustředit se na uzdravování. V takovém případě musíme nejdříve vyřešit problém strachu. Je třeba zbavit se bláhových a negativních myšlenek, že jsme bezmocné oběti, a že nic nemá cenu. Takovéto myšlenky nás jen vyčerpávají. Pokud totiž člověk uvěří, že je bezmocná oběť, a že nic nemá cenu, pak ho Vesmír v těchto myšlenkách podpoří, a stav člověka se bude jen zhoršovat. 


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account