Úspěšná česká paralympijská sprinterka a vrhačka koulí Anna Luxová se před paralympiádou cítí ve formě a do Tokia si jede vylepšit svá osobní maxima. Ze všeho nejvíc si přeje zůstat v dnešní covidem poznamenané době zdravá, aby do závodů mohla nastoupit. Tokio je její třetí paralympiáda v řadě, i když kvůli koronaviru se od těch předchozích výrazně liší.

Za vítězství bude považovat, pokud překoná některý ze svých osobních rekordů. „Na paralympiádu nikdo nejede prohrát, neznám sportovce, který by nechtěl medaili, nicméně si myslím, že na ni ještě letos nemám. Za 3 roky v Paříži už by to ale vyjít mohlo, musím vydržet!” uvedla atletka.

První vlna ji zastavila, běhala v lese a trénovala s vlastní vahou

Koronavirus ovlivnil i olympijskou přípravu. „První vlna mě asi jako každého na okamžik zastavila. Chyběla mi hlavně klasická posilovna a každodenní kontakt s trenérem. Nakonec jsme to ale nějak zvládli,” dodala s tím, že běhala v lese za domem a posilovala s vlastní vahou.

I když si uvědomuje odlišnost letošních paralympijských her, chce si je v Tokiu užít na maximum.  „Myslím, že všichni dělali, co mohli, abychom se cítili dobře,” uzavřela. Paralympiáda začíná 24. srpna a bude na ní závodit kolem 4400 sportovců ze zhruba 160 zemí včetně tří desítek Čechů. 

Anna Luxová se narodila s dětskou mozkovou obrnou, ale i přes vrozený handicap ji rodiče odmala vedli ke sportu. Z minulé paralympiády v Riu si odvezla šesté místo z běhu na 200 metrů, stejně se na poloviční trati umístila o čtyři roky dříve v Londýně. Vedle sprintů se věnuje i hodu koulí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account