Odpuštění je ochota pustit bolest a vzdát se trápení.
Je to rozhodnutí, že se už nadále nebudeme soustřeďovat na zlost a obviňování vůči druhým, vzdáme se touhy někoho kritizovat, (včetně sebe), kvůli něčemu, co se stalo v minulosti.

Je to rozhodnutí cítit lásku místo kritizování nebo potlačování..A to není jednoduchý úkol. A určitě to neznamená, že na určité lidi nebo události zapomenete..Znamená to, že je necháte jít..
ODPUŠTĚNÍ JE NĚCO, CO DĚLÁME PRO SEBE, ABYCHOM V SOBĚ DÁL NENOSILI NEGATIVITU.
Odpuštění osvobozuje od minulosti, léčí nás a dovoluje nám žít v klidu a v přítomném okamžiku.
Ochota a schopnost učit se odpouštět je esenciální pro všechny zdravé vztahy. Někdy je k tomu důležité nejen odpustit, ale také „propustit“ ze svého života lidi, kteří dlouhodobě nepřispívají k vašemu štěstí a spokojenosti.
Možná někteří z vás ještě v hloubi duše neodpustili svému bývalému partnerovi, nebo partnerům. Neodpustili jste, že vás opustili. Že vás nechápali. Že s vámi bojovali. Nebo vás nějak podvedli. 
Napište jim dopis. Dopis, který nikdy nebude odeslán, a kde můžete naplno vyjádřit svůj potlačovaný hněv, naštvání nebo špatné pocity z určité situace. Napište dotyčnému z vaší perspektivy co se stalo. Napište: “Muži zranil jsi mě když…..” Dovolte si jít hluboko – až tam, kde to může vyvolat uvolňující slzy..
A nakonec tohoto dopisu napište: ODPOUŠTÍM TI, PŘEJI TI ŠTĚSTÍ A NECHÁVÁM TĚ JÍT. 
Už toto samo o sobě je velmi léčivé, můžete ale ještě pokračovat druhou částí. Napište dopis SOBĚ! Jako kdyby vám ho poslal ten člověk, kterému potřebujete odpustit. Naciťte se na něj a pište, co vás napadá ohledně stejné situace z jeho perspektivy. Co by vám chtěl říct, co by vám chtěl napsat? Často zjistíte, že vlastně to, co vy jste nějak pochopili a co vás zranilo, nebylo vůbec myšleno jako útok na vás. A že možná naopak dotyčný takto jednal z lásky k vám. Nakonec dopisu zase napište: 
ODPOUŠTÍM TI, PŘEJI TI ŠTĚSTÍ A NECHÁVÁM TĚ JÍT.
S láskou
Monika Trčková
Seznamovací a vztahový poradce
www.najdeteseted.cz
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account