Zdroj všeho vědění není ukrytý ani ve vesmíru ani v moudrých knihách. Vše co potřebujeme vědět, veškerý nadhled si neseme v sobě. Asi tomu není snadné uvěřit, neboť na procházce životem vstupujeme kromě růžových zahrad i do keřů plných pichlavých bodláků. Ale proč? Nač bodláky? Co se stalo s naším kompasem, když nás navedl na tuto cestu? Kdy jsme přestali poslouchat hlas naší intuice?
Víte jak se říká, že muž je hlavou rodiny a žena je krkem, který tou hlavou otáčí? Představte si, že vaše srdce je žena, která se s láskou stará o váš zdravý rozum. No nebylo by to krásné? Nechat se vést intuicí. Představte si, že potřebujete vyřešit opravdu závažný problém, který zdánlivě ohrožuje vaši existenci. Co uděláte? Začnete o tom přemýšlet a hledat cestu ven. Pokud však neuděláte rozhodnutí váš problém bude přetrvávat. No jasně, že se chcete zbavit problému, ale zároveň chcete udělat správné rozhodnutí. Jenže co je správné, když možností je hned několik? Možná by nám mohl napovědět náš vnitřní hlas. Že nic neslyšíte? No není divu, neboť kde je logika tam nemůže být intuice. Pojďme se proto naučit uvést rozum a cit do rovnováhy.
Jak komunikovat se svým srdcem
Často si myslíme, že rozum ví všechno, ale i naše srdce je velmi moudré. Hlavně ví to, co nám hlava častokrát nebere. Zaměřme svou pozornost na jeho životodárný a laskavý tlukot, který nám připomíná, že žijeme. Vášnivě tluče na poplach nebo si klidně bije v láskyplném rytmu života. Dejme mu šanci promluvit a vyslechněme si, co nám chce říct.
Pohodlně si lehněte nebo sedněte. Zhluboka dýchejte a nechte myšlenky volně plynout bez hodnocení. Nepřikládejte jim žádný význam. Dýchejte a pomalu zavřete oči. Položte svou pravou dlaň na srdce, tak abyste cítili jeho tlukot. Zaměřujte svou pozornost na srdce. Pravá hemisféra je centrum logiky a levá zase intuice. Potřebujeme je vyvážit. Klidně dýchejte a zůstaňte v této poloze tak dlouho, jak je vám to příjemné. Toto cvičení můžete praktikovat kdykoliv. Například ráno, než vstanete nebo večer, když se chystáte spát. Po několika lekcích pocítíte změny. Můžete mít více energie, začnou vás napadat inspirativní myšlenky a také můžete dostat odpověď na otázku, kterou potřebujete vyřešit.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account