Každý den potkávám zajímavé lidi a jejich životní příběhy. Když jsem už po několikáté slyšela od přátel: “Teda ty seš hustá, jak si to tak rychle zvládla? To já bych si s tím nevěděl rady. I když vlastně věděl, zavolal bych Tobě, ty vždycky víš, kdo by mi s tím pomohl.”. Smála jsem se a uvědomila si, že mají pravdu. Baví mě příběhy lidí a lidi vůbec 🙂 A asi i proto dokáži vymyslet úžasná propojení a setkání. A tak když jsem se cca před 2 lety bavila s majitelkou podnikatelského klubu v Brně, vznikla myšlenka chopit se pilotního projektu franšízy klubu na setkávání podnikatelů v Praze.     
První fází bylo zmapování terénu. Navšívila jsem zhruba 12 networkingových akcí, srovnala si, jak se kde cítím, co se mi líbí a co bych udělala u sebe jinak a pustila se do akce. V lednu 2017 proběhla první událost. Od té doby jsem jich za rok 22 odmoderovala, přivítala přes 300 hostů a to kolik proběhlo networkingových schůzek raději nepočítám. Rozběhnutý projekt jsem z kapacitních důvodů po roce předávala a nyní se ráda podělím o zkušenosti. 
Stále potkávám lidi, kteří nikdy nebyli na networkingové akci nebo byli a nedokázali si z ní odnést to, pro co si přišli a byli zklamaní. Jindy si stěžovali, že strávili spoustu času na schůzkách, ale nemělo to vůbec žádné výsledky. Má tedy ten networking vůbec smysl? Mám ráda efektivitu a tady je sakra znát, kdo si uvědomuje hodnotu svého času a kdo zatím tápe. Za mě mohu potvrdit, že networkingové akce mají smysl.
Stačí se držet pár pravidel: 
1. Ujasnit si, proč na anci chcete jít
2. Podívat se, zda znáte někoho kdo je v téhle oblasti zkušenější a co by vám a proč doporučil
3. Připravit se na ni (ověřit si průběh akce, co si vzít s sebou, v jakém stylu se koná, kolik času a kdy budete mít na představení sebe, svojí značky či projektu a vyjasnit si, s čím by vám ostatní mohli pomoci – co vás v podnikání může posunout)
4. Zajímat se o ostatní (na první pohled společnou cestu nemusíte vidět)
5. Neprodávat na první pokus (pokud nevíte koho máte naproti, nemůžete se mu snažit hned něco prodat – nesnažte se vegana nadchnout ze steaku)
6. Když si sednete lidsky, může být váš zákazník někdo z okolí člověka, se kterým jste se potkali
 
Zajímá vás kam se vydat a proč? Klidně se ptejte, ráda se podělím o zkušenosti.
 
Jinak přikládám fotky ze speciální Networkingové akce – Dotkni se s námi hvězd (pod záštitou Professional Toastmasters Praha), která se letos konala prvně a kdy jsem měla tu čest hovořit jako jeden z hostů. Jaké to bylo? Prozradím zase někdy příště 🙂
Někdy můžete dát do tomboly i dárky – z této akce si například účastníci mohli odnést voucher na ochutnávkový workshop Anglicky za 3 měsíce, který pořádáme a posunout se tak ke svým snům rychleji (více na www.janekdo.cz).
 
Mějte se báječně a potkávejte super lidi 🙂
Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account