U gynekologa se nestydím. Nevím proč, ale nepřijde mi ta situace až tak intimní. Stydím se u svého fyzioterapeuta. A to se tam člověk svléká jen do spodního prádla (na rozdíl od gynekologa se můžete cítit pomalu jako v hábitu). Nicméně u gynekologa jde jen tu jednu věc, kterou prohlídne během pěti minut a vlastně se vás to netýká, jako by se díval na váš žaludek. Zbytku se nevšímá. Ale u fyzioterapeuta tam stojíte se všemi svými nedokonalostmi včetně spodního prádla, kdy si pozdě uvědomíte, že už je lehce seprané (to si opravdu budu kupovat nové prádlo a už ne z toho důvodu, že bych potkala muže s velkým M, ale jen proto, že mě bolí záda?).
 
Takže tam stojíte ve spodním prádle, a i když oproti návštěvě u gynekologa jste si ponechala kalhotky, tak nemáte šaty, triko, tuniku, prostě cokoli, čím byste zakryla břicho. Ano, povislé, nevypracované, nafouklé břicho je intimní záležitost. A nechcete ho ukazovat. A když už ho máte ukazovat, například v létě v plavkách, snažíte se, aby nevypadalo povisle, nevypracovaně a nafoukle, ale to při krkolomných pozicích na fyzioterapii nejde. Někdy jste dokonce vyzvána, abyste se do něj tak nadýchla, že budete vypadat jak v osmém měsíci těhotenství. To žádná žena, pokud není v osmém měsíci, nechce.
 
A pak tu máme další překvapení, jako je kousek neoholeného lýtka nebo potůčky potu v podpaždí. Ničeho takového by si gynekolog nevšiml. Ale fyzioterapeut má na to hodinu. Hodinu se dívá na vaše tělo a vy si pak v duchu holíte ten chomáč chlupů těsně po vaším kolenem a slibujete si do příště, že si dáte více času, abyste nemusela chvátat a zpotit se s prominutím jako prase, když víte, že se někdo bude dotýkat vašeho těla.
 
Návštěva u fyzioterapeuta, který vám kroutí ruce, nohy a vy se před ním různě ohýbáte, je věc hodně intimní. On je naštěstí profík a dělá, že žádné vaše nedostatky nejsou. I ten pot, který vám teče po zádech, pro něj neexistuje.
 
I tak je těžké, když vám dá jasné instrukce „uvolněte se“, shodit ze sebe napětí a představovat si, že jste buď na louce úplně sama, nebo jste oblečená od hlavy až k patě nebo vypadáte jako topmodelka, co nemá žádné potní žlázy.
 
Můžete namítnout, že před někým se svlékat není přeci tak ojedinělé, ale pokud tím myslíte milostné hrátky, tak tam v zápalu vášně je tak nějak vše více skryto, kdežto u lékaře či fyzioterapeuta se vše odehrává v syrovém, střízlivém světě bez opojení. Takže tahle návštěva vám nejen narovná záda, ale posune vás i o kousek výše na psychické rovině, kdy se musíte naučit nebrat samu sebe tak vážně.

1 Komentář
  1. Kamila Novotná 8 měsíců ago

    Tohle je velice zajímavé, že se nestydíte u gynekologa, ale u fyzioterapeuta ano. Já to mám naopak u gynekologa se stydím a fyzioterapeut mi nevadí. Chodím na rehabilitace pravidelně a nepřijde mi to, tak intimní. Jediné, kdy se stydím je masáž. Při které se musím logicky svléknout, ale to uvolnění mi stojí za trochu přemáhání.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account