Narodila se 27. února roku 1912 v Brně.

Jako krásná a úspěšná žena neměla samozřejmě nouzi o muže, chodila mj. s francouzským básníkem Tristanem Tzarou. Na lásku ovšem také doplatila – když za války přebrala své kamarádce, herečce Adině Mandlové, milence Willyho Söhnela, netušila, že oběma se tento vztah stane osudným.

Söhnel byl totiž Němec a kvůli poměru s ním byly obě herečky po válce označeny za zrádkyně národa. Nic nepomohlo, že Söhnel jako ředitel barrandovských ateliérů naopak zachránil mnoha českým umělcům život, ani, že Nataša na konci války pracovala jako ošetřovatelka v Terezíně.

„Doplatila na svůj vztah k mimořádnému muži, jehož neodpustitelnou chybou byl jeho německý původ. Nikdo nevzal v úvahu skutečnost, že držel po dobu války český film nad vodou,“ vzpomínal na poválečný hon na Gollovou kolega Svatopluk Beneš. Když se situace uklidnila, Gollová se provdala za režiséra Karla Konstantina a chtěla pokračovat v herecké profesi.

 

U filmu na ni ale zbývaly jen malé role. Jediné dvě větší příležitosti dostala ve snímku Císařův pekař – Pekařův císař a v komedii Drahé tety a já. To ji deptalo natolik, že hledala útěchu v alkoholu. Navíc začala mít zdravotní problémy, bolely ji kyčle a páteř. Skončila v domově důchodců v pražské Krči, kde 29. října 1988 zemřela ve spánku.
 
Zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account