Mění se doba, móda i styl a my se tomu přizpůsobujeme. Děláme věci, které jsou v kurzu, protože si myslíme, že nám to pomůže ke štěstí. Napodobujeme a opakujeme zcela automaticky bez ohledu na sebe. Trendy určuje většina, která možná ani nemá pravdu, ale má sílu nás přesvědčit. Máme se mít rádi, pěstovat sebelásku a existuje na to hned několik zaručených návodů a nám nepřijde ani trochu podezřelé, že tyto návody, rady, tipy a triky jsou pouze vlastní zkušenosti cizích lidí. Proto nejde o to se držet těchto pouček, spíše by bylo žádoucí objevit své vedení ve vlastním nitru. Rady mohou být pro nás přínosné, ale také nemusí. Jak se tedy z toho nezbláznit, a zároveň se mít skutečně rád?

Sebelásku nemůžete zopakovat podle návodu

Představte si, že několik lidí vaří polévku podle jednoho receptu. Všichni uvaří stejnou polévku, ale i tak bude od každého chutnat trošku jinak. V každé z nich bude tajná přísada, kterou ani sám kuchař někdy nedokáže identifikovat, ale právě tato ingredience nás dělá výjimečným. Je nesmírně důležitá a je velmi lákavé zjistit, co je to za specialitu, která plave právě v té naší polévce.

Podstatné je, jak se člověk cítí

Do slovníku skutečné sebelásky patří slovo ne. Pokud několik nezávislých internetových zdrojů uvede, že je dobré být pozitivně naladěn, dokonce jsou na to i studie, že se máme na svět usmívat a ještě o tom píší v časopisech a vidíme to také v reklamách. No při vylévání emocí z nešťastné lásky nejlepší kamarádce, kdy jediné, co od ní chceme slyšet: “je to debil”, nám vmete do tváře: “musíš myslet pozitivně”. V tu chvíli jsme v háji a přichází bod zlomu. Nespokojenost nás dokope k činům, takže při kontrole diktátu společnosti najednou objevíme chyby, které jsme jaksi před tím neviděli.

Důkaz místo slibů

Pokud nevíte, co je dobré a co špatné, nevyznáte se v moderní společnosti, kde se máte rádi pouze tak naoko, jen pro potěšení diváků a vašeho dobrého pocitu, že jste probranou látku zopakovali přesně podle očekávání učitele, ale uvnitř nenápadně cítíte, že to není to pravé ořechové, tak se zkuste trochu pohrát se slovíčkem ne. Normálně řekněte pěti lidem ne. Ha, možná se vám tato hra zalíbí, ale je to pouze začátek. Ve druhém kole řekněte ne pěti vlastním dobrým nápadům, něčemu, co chcete a je to pro vás dostupné. Normálně se odmítněte. Smyslem hry je pochopit, kdo to vlastně tahá za nitky a kdo o všem v našem životě rozhoduje. S radami i bez nich, bez návodů i s instrukcemi, pouze my sami víme a nevíme, pouze my sami můžeme a nemůžeme.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account