A bude se vám líbit. Roztomilý obrázek okřídleného srdíčka nás vítá do roku 2020 je skvělým symbolem všeho, co se bude v tento rok dít. Je nač se těšit. Naučíme se, jakou sílu mají naše myšlenky, jak moc si můžeme ovlivnit život tím, jak na něj budeme nahlížet. Louise L. Hay, jejíž myšlenky a stejnojmenná kniha je základem pro tento kalendář, to moc dobře věděla a sama si nelehkými zkušenostmi prošla. Síla pozitivního myšlení – tento pojem začala prosazovat mezi prvními a stala se tak důležitou zakladatelkou veškeré dnešní práce s myšlenkami a psychologickým nastavením.
A podívat se každý měsíc na svůj život trošku lépe, vděčněji a s pocitem hojnosti – to neuškodí vůbec nikomu.
Ještě je čas, ale s opatrnou pokorou a podzimním natěšením poodkryjeme dvířka roku 2020.
Zaměříme se na tu vlnu, na ta křídla, která tu stále vnímám z titulní strany nejsilněji.
Jaká budou ta křídla, která nás odnesou do tohoto roku?
Podíváme-li se na leden:
Jsem jedinečný projev života
Jsem světlo ve světě. Následuji svoji vnitřní hvězdu, vydávám jedinečný třpyt a záři. Jsem vzácná bytost. Mám krásnou duši, tělo a osobnost. Má duše je střed – je věčná.  Vždycky byla a bude trvat navěky… V životě je toho mnohem víc, než dokážu pochopit. Na některé otázky ještě odpovědi neznám. Čím víc si ale dovolím pochopit, jak život funguje, tím víc síly budu mít.
Během jara si uklidíme ve své duši i na těle, abychom do léta vstoupili radostně, s vědomím klidu a uměli si užít každičký okamžik života. Podzim nám pak s tímto kalendářem přináší do života klid a přesně ty lidi i situace, které potřebujeme. Snad splněné sny… snad žité poselství prosince 2020: „Láska sama stačí k tomu, abych dala svůj svět do pořádku.“
Rok úklidu a nových možností!
Dá se říci, že je před námi rok, který často i sám od sebe uklidí to, s čím jsem si v letech minulých nevěděli rady. Přinese na nová, čistá místa – úplně nové příležitosti. Věci, lidi, situace – které jsou k nám jako na míru a jsou k nám „do páru“. Oproti minulým letům nevnímám tento rok příliš upracovaně, jako bychom spíše sbíraly plody úsilí a úrodu, o kterou jsme se zasazovaly v minulosti. Nyní už jen korigujeme své myšlenky, cíle a to, co k nám přichází. O to více je důležité myslet pozitivně, nebo alespoň myslet v vděčností a s pocitem plné přítomnosti, abychom nepřehlédly ta řešení, ty drobnosti, které nám osud v roce 2020 přinese, aby nám vytrhl poslední bolavé trny z paty.
Neříkám, že žádné nové trny nebudou – určitě ano. Každý rok má své výhody i nevýhody. A napadá mne, že mezi ty hlavní nevýhody bude pak patřit to, co nechceme pustit – ale ono už nás to přežilo, je to špatně, je to pro nás nebo naše okolí nevýhodné, ubírá nám to energie. Všechno, co škodí, a nám se v tom tak moc líbí – to bude dělat velké a ještě větší problémy. Co se jindy dalo přehlédnout, nad čím osud přivřel oko – to není už bude přísně definovat a tlačit nás k dospělejšímu, zodpovědnějšímu, nebo někoho k srdečnějšímu a lidskému řešení. To je u každého jiné.
Určitě se vyplatí poslouchat život, poslouchat, co nám osud přináší. Kam nás vede. Jaké zcela nové příležitosti nám nese – a v tomto ohledu jsou v kalendáři nejvýraznější měsíce srpen a listopad – to mohou být skvělé otočky za lepším, nebo pořádné hurikány, jež smetou vše na chatrných základech.
A když jsem se zamyslela nad obsahem a každým měsícem… v krátkosti a kostce – tady to je:*heart**heart**heart**heart**heart*
V lednu si uvědomíme, kdo jsme a kam patříme, kde je zdroj naší síly…
V únoru zapracujeme na svém dokonalejším zdraví…
V březnu se rozhlédneme kolem sebe a oceníme krásu světa, v něm žijeme….
V dubnu se setkáme se zdroji, které nás mohou obohatit…
V květnu se uklidníme a usebereme se sami k sobě…
V červnu se setkáme se svým vnitřním dítětem a radostí a jeho potřebami…
V červenci bude kolem proudit láska, co dáme, to dostaneme…
V srpnu je čas ocenit přítomný okamžik a správné načasování osudu…
V září se dáme do práce a budeme tvořit…
V říjnu si užijeme klidu a míru a vnímání světa…
V listopadu k nám přijde to, co k nám patří…
V prosinci zjistíme, že sami svůj svět aktivně vytváříme…*heart**heart**heart**heart**heart**heart*
Vypadá to na zajímavý rok, který po nás chce jen vděčnost a vnitřní radost, se kterou si vezmeme vše, co nám nabídne. Dvakrát nabízet nebude… ale kdo si vezme první zákusek, ten dostane vzápětí další a pak i celý dort.
Tak těšíte se? Já moc!
O autorkách:
Louise L. Hay: Její díla byla přeložena do 29 jazyků v 35 zemích světa. Uznávaná lektorka v oboru metafyziky vynikla hlavně díky svému bestselleru Miluj svůj život, který oslovil miliony lidí – vytvořila filozofii pozitivního myšlení, které nám přitáhne větší spokojenost do života, lepší zdraví, klid. Její teorie vycházely z vlastního prožívání traumatického dětství. Ve věku 81 natočila svůj první film o této knize i své práci a ještě několik dalších let se věnovala šíření svých myšlenek. Založila jedno z nejznámějších nakladatelství v USA, Hay House, které vydává knihy a jiné předměty přispívající k uzdravení naší planety.
Lucie Ernestová: ilustrátorka a cestovatelka, maminka i žena svobodomyslná, která vymýšlí a tvoří zábavné hry pro děti, ilustrace, obrazy a do svého svébytného projevu vkládá své úhly pohledu, hlubokou nadnesenou moudrost a myšlenky, které často vyvstávají až po chvíli sledování obrazu. Její obrázky v kalendáři pochází z jejích projektů a inspiračních karet Cesta k sobě a Cesta životem.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account