Člověk se s věkem mění, na tom asi není nic objevného ani zarážejícího. Takže i já se změnila. Pomalu, ale jistě, je ze mě jiný člověk, než byl například před deseti lety.
 
Ale abych řekla pravdu, i tenkrát jsem musela projít změnou a být zase jiný člověk než kdysi dávno v patnácti. Někde jsem slyšela, že se duše po sedmi letech kompletně obnoví, teorie ze staré Číny praví, že se v těle vymění všechny buňky a změní se člověk i po psychické stránce. Já bych tomu věřila. Jsem někdo jiný, než jsem byla v pěti, patnácti, pětadvaceti a teď.
 
Napadá mě při tom, jak se tedy tak měním, jestli jsem se nezměnila v někoho, kdo by mi před tím byl protivný, kým jsem třeba i opovrhovala. Koneckonců když vidíme sedmdesátiletou paní, co na omladinu volá policii, můžeme se jen dohadovat, jestli byla vždy tak pruderní, nebo ve svých dvaceti obrážela bary a tajně se scházela s více nápadníky. Ještě tak před rokem jsem se snažila lidem okolo mě vysvětlovat, že nejsem žádná zapšklá ženská, co se štítí alkoholu, a že to umím pořádně roztočit. Šlo pochopitelně o lidi, kteří mě znají krátce a kteří byli už několikrát svědky toho, jak se po druhé skleničce vína zvedám a jdu domů, protože už toho přeci bylo dost a druhý den ráno chci běhat a užít si ráno, a vůbec, alkohol v takovém množství škodí zdraví, a cigaretu ne, děkuji, své už jsem si vykouřila ažaž. Ale pak mě došlo, že jsem prostě ta zapšklá ženská, co už neumí pařit do rána, a namlouvat si něco jiného nemá cenu.
 
Takže abych se vrátila k tomu, že jsem sama teď ta, kterou bych dříve opovrhovala, tak musím popravdě přiznat, že jsem dříve neměla moc v lásce holky, co seděly v prvních lavicích, nechyběly na žádnou přednášku a všechny zápočty i zkoušky měly hotové dříve, než já jsem si vůbec uvědomila, že nějaké zkouškové období nastalo. Zatímco teď se snažím své povinnosti dělat včas, kontrolovat si je, chodit na schůzku alespoň o pět minut dříve, jinak jsem nesvá, a potřebuji mít ve všem pořádek.
 
Kdo ví, jaká budu za pár let,,,,třeba mi bude úplně putna, že je osm ráno, a já ještě nešla spát, protože čtu už druhou knihu za noc a nebo naopak se budu už od ranního kuropění přehrabávat v hlíně na zahrádce a lebedit si, jak hezky mi rostou rajčata. Anebo se proměním ve starou čarodějnici, která bude vykládat taroky. Těším se na nové já….

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account