Vůdkyně klimatického hnutí Greta Thunberg pronesla na konci září velmi emotivní projev na půdě OSN. Každý má povědomí, co je Greta zač. Co ale veřejnost netuší je, že její matka je vynikající opěrní pěvkyně, která se účastnila Eurovize a píše knihy. Přinášíme vám pět věcí, které jste možná netušili o Maleně Ernman.
Malena Ernman je švédská operní pěvkyně. Dětství ale prožila v malém městečku Sandviken. Vystudovala Královskou akademii hudby ve Stockholmu a hudební konzervatoř ve francouzském Orléansu. Od roku 2006 je členkou samotné Královské akademie.

Jako operní pěvkyně je známá po celém světě
Malena je celosvětově velmi uznávanou zpěvačkou. Má na kontě opravdu veliké role, a to nejen ve Švédku ale i jinde. Namátkou Figarova svatba, Carmen, Lazebník sevillský, Don Giovanni nebo Titus. Je častým hostem na nejrůznějších operně zaměřených akcích. 2. února 2013 Malena poprvé zpívala v České republice v pražském Rudolfinu.

Svoji rodinu nade vše miluje
Roku 2009 se účastnila Melodifestivalen, což je národní kolo Švédska, ze kterého se lze dostat do Eurovize. Malena se stala divokou kartou. To jsou soutěžící, kteří se účastní s vlastními písněmi. Matka v současné době nejznámější aktivistky vystoupila s anglicko-francouzskou písní La Voix a postoupila dále.
Zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account