Jak z toho ven???
 
Opět otázka od klienty, která je v situaci, kdy řeší partnerský problém a neví si rady.
 
Jsem vdaná žena, mající milence, který mi poskytoval to, co mi doma chybělo – lásku, něhu, přijetí, obdiv. Cítila jsem se chtěná, milovaná.
Manžel stále naštvaný, zahleděný sám do sebe.
Až najednou se nevěra provalila.
On se nechtěl rozvést, ale ani já.
I když on věděl, že jsem mu nevěrná, nic neudělal a trpěl, nechtěl mě ztratit.
Moje nevěra byla taky aktem protestu proti tomu, jak žijeme a přála jsem si, aby ho to vyburcovalo z letargie, nechtěla jsem ho ztratit, ale už také takhle nechtěla žít dál a milenec byl prostředek, únik, vzpruha, díky němuž jsem mohla své manželství ještě udržet. Ale byla to past, do které jsem spadla, a nevím co dál?????
 
Moje milá,
věřím, že je to past.
Na jedné straně nechceš opustit jistotu manželství, jsi závislá, na druhou stranu se ti líbí lichotky a pocit, že jsi chtěná a milovaná, což je další závislost.
Upřímně jedinou cestou jak z toho ven je, uvědomit si, co vlastně v životě chceš.
To je alfou omegou celého tvého příběhu.
 
To se ovšem neobejde bez toho, aniž by sis uvědomila, kdo jsi a jaké jsou tvé skutečné potřeby – jsou to právě ty potřeby, které sis naplňovala se svým milencem. To je to, co ti doma chybělo.
A teď je na čase, aby sis je začala naplňovat sama, a tak se vymanila ze závislosti na partnerovi – a je jedno jestli na milenci a nebo na manželovi.
Oblast, ve které nejvíc strádáme, tu hledáme!!!
Chybí-li ti přijetí, něha, láska, obdiv, …. to jsou přesně ty kvality, které je nutné si dát sama, aby ses stala emocionálně nezávislou, tedy svobodnou ženou.
 
Jak si je můžeš dát sama?
 
Když cítíš, že ti právě v daném okamžiku chybí např. obdiv, tak už jen to je prvním signálem úspěchu, protože sis to uvědomila. Tak si sedni a napiš si několik věcí, které jsi zvládla a obdivuj se. V duchu si zavolej tu holku, co tohle všechno dokázala a upřímně ji řekni: Jsi dobrá, mám tě ráda.
 
Takhle můžeš pokračovat se všemi pocity, které se vynoří.
 
Pokud se staneš nezávislou a svobodnou ženou, jasně budeš vědět, co v životě chceš, a s kým chceš být. To už nechám na tobě…
 
S láskou Ella
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account