Dnes bych se s vámi podělila o malou úvahu.
Bavili se dva pánové o skleněné konvici na čaj. Jeden z nich říkal, že je to velmi nebezpečná věc. A hned dodal, že si takhle dělal čaj, míchal v konvici kovovou lžičkou med, a najednou mu konvice praskla a celý obsah se vylil. On se samozřejmě opařil. Po této zkušenosti všechny skleněné konvice okamžitě vyhodil, a to samé doporučoval i svému kamarádovi, se kterým mluvil. Ještě několikrát zdůraznil, že je to velice nebezpečná věc, a aby všechny skleněné konvice okamžitě vyhodil.
 
Víte, já taky používám skleněnou konvici na čaj. Ale taky jsem chemik potravinář a něco o tomto materiálu vím. Ta konvice praskla, protože pán neuměl s konvicí zacházet. Pokud je totiž v konvici horká voda, tak v daném materiálu nastává pnutí. A pak stačí sebemenší náraz nebo ťuknutí, třeba kovovou lžičkou, a konvice ihned praskne.
Teď nechci říkat, že pán byl nešika a nic nevěděl. To opravdu ne. Jen chci upozornit na něco jiného.
Někdy totiž zavrhneme věci, které jsou opravdu super. A přitom problém nebyl v té věci, ale v nás. Neumíme prostě s danou věcí zacházet. A někdy zase použijeme věc nějakým způsobem a vznikne z toho hrůza.
 
Já vám přeji, abyste dokázali využít všechny věci a situace správným způsobem a abyste z toho měli co největší užitek.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account