*heart**heart**heart**heart**heart**heart*
„Když nevyužijeme příležitost, kterou nám dává hněv, zbyde nám jen zhnisaná rána způsobená jeho nejlepším přisluhovačem – záští. Vztek je jako ohnivý meč, který ztrestá násilí a zločiny, jichž se na nás druzí dopustili. Když se zlobíme, máme obvykle jen dvě možnosti – potlačení nebo projevení. Jelikož nám často připadá, že zlost je nebezpečná a děsivá, potlačujeme ji a skrýváme své skutečné pocity i sami před sebou.“
„Odpuštění není emoce. Je to rozhodnutí, které činí celé vaše já, jakmile na poli emocí odvedete poctivou práci.“
Je to jen jedno z mála témat, která se ve 49 lekcích řeší. Vyplatí se do sebe tento čas investovat.
Sebedotazování: A tady začíná váš vlastní příběh
Pokud vezmete knihu za svou a pustíte se do opravy svého vlastního života, dostane naprosto jiný nádech. Už nebude jen teorií, ale bude praxí. Každý den jedno téma. Základními pilíři tohoto kurzu pak je sebedotazování, pravdivé odpovídání si na své niterné otázky. A malé úkoly, které možná nezpůsobí žádný zázrak, ale uvolní staré okovy. A nastaví nové hranice. Otevřou symbolicky dveře, u kterých už zarezly panty. Otevřou okna. Vymetou smetí z každého rohu.
Ať už si pak vědomě dáte doma na poličce květiny po dvou, budete psát imaginární dopisy druhým i sobě nebo oslovíte druhého člověka s něčím, co bude pro vás překročení vlastního stínu, bude to důležité. Protože to je osahávání si svého nového já.
Neb jak víme – Do života si můžeme přivolat vždy jen takového partnera, na jakého jsme v té chvíli připraveni.
Kniha jako přípravka: Jen pro čtení
Rozhodnete-li se knihu jen přečíst, nebo je pro vás jen kurzem připravenosti v již existujícím vztahu, i tak doporučuji nechat si na ni několik dnů. Nebo se jednotlivým oddílům vracet, nemusíte plnit úkoly, ale můžete se sem tam zastavit a dočistit v sobě to, co třeba ještě zůstalo pošpiněné a kdoví, třeba to špiní váš současný stav – a vztah.
Otevři se lásce je kniha jako ZVĚTŠOVACÍ SKLO života, jako žijeme.
A podle toho, co vám zvětšovací sklo ukáže, můžete jít a naložit s knihou tak, jak budete potřebovat.
O autorce:
Katherine Woodward Thomas je celosvětově uznávaná manželská a rodinná terapeutka. Svou praxi terapeuta a lektora dovedla na mistrovskou úroveň. V současnosti trénuje a vzdělává terapeuty, kouče a experty zabývající se osobními vztahy po celém světě. Jejími tréninky a kurzy prošly statisíce lidí. Katherine je také autorkou bestselleru Rozcházení (český překlad, Jan Melvil, 2020), která byla nominována na cenu za knihu pro lepší život.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, 2020, https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/knihy/umeni-milovat/000504_otevri-se-lasce.php
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account