Chutné hranolky: Ochutnejte nejlepší varianty z restaurací po celém světě

Dnes to nebude nic pro vyznavače zdravého jídlo. Ale když je ten hranolkový den, tak mě omluvíte, ne?
Tak ne … Tak dnes tedy jen pro ty, co se nebojí občas zhřešit. Já tedy občas hranolky ráda. Mám rády ty u McDonald´s. A pak taky v některých restauracích ty jejich “domácí”- třeba v restauraci Butchers´s Grill and Pasta v Praze.

V USA mám ráda zakroucené hranolky – curly fries, které prodávají např. ve fastfoodovém řetězci Arby´s. Další, které mám moc ráda, mají v dalším fastfoodu – Five Guys – tam k tomu ještě mají super hamburgery a cheeseburgery. A jedny z mých nejoblíbenějších (a v tom se shodneme i s manželem) jsou Aussie Cheese Fries v Outback Steakhouse. To se na opravdu velkou porci hranolků dá sýr (cheddar/Monterrey Jack) a na kostičky slanina. Celé se to zapeče a podává s Ranch dressingem. A to je teprve předkrm 🙂
V Praze, v Karlíně, si zase můžete koupit poutine, což je kanadské jídlo a jsou to vlastně hranolky se speciálním sýrem, který mi připomíná sýr haloumi nebo indický panýr – nevím přesně, jak se jmenuje česky – víte někdo? (anglicky je to cheese curd) a se šťávou/omáčkou – prostě gravy.

V USA jsou hranolky french fries, v Británii chips (znáte fish and chips, že?). V Británii se zakápnou octem (vinegar) a podávají se třeba s tatarkou – tartar sauce nebo jinou omáčkou, do které se namáčejí (dipping sauce).

Dnes bylo těch slovíček nějak málo, tak ještě pár přidám:
fritovací hrnec – deep fryer
fritovat -deep fry
smažit – fry
pánev – frying pan
kečup – ketchup
hořčice – mustard
olej – oil

vegetable – rostlinný

peanut – arašídový

sunflower- slunečnicový

canola (rapeseed) –  řepkový

coconut – kokosový

sesame – sezamový

lard – sádlo
Tak si dnes dejte aspoň malé hranolky a příště si dáme něco zdravějšího! Do té doby sledujte naše další příspěvky na www.honeyfood.cz a na facebooku – https://www.facebook.com/succulentenglish/?fref=ts

Vaše,

Lucie

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account