Na tenhle článek myslím již dlouho a to i přesto, že to říkám na každém semináři nebo workshopu. Pokud jste se rozhodli pro nějakou změnu ve svém životě, tak to vždy obsahuje získávání informací a v některém bodě se můžete i rozhodnout pro pomoc někoho dalšího. V obou případech je ale dobré, abyste dávali pozor na to, co “Vy na to”. Tím myslím na své vnitřní pohodlí, vnitřní emoce, které Vám pomohou s výběrem.

Asi si sami dokážete vybavit situaci, kdy máte napsané dvě knihy o tomtéž, ale prostě jedna k Vám promlouvá a jiná ne. Vyberte si tu, která k Vám promlouvá. Stejně tak, pokud se díváte na videa, vyberte si toho člověka, který je Vám sympatický. Pokud totiž toto svoje nasměrování poslechnete, pak bude účinek toho, co Vám ten člověk přináší, větší.

Důvěra

Je to o důvěře. O tom, jak na Vás vše působí. Určitě znáte přísloví:

“Když dva dělají totéž, není to totéž.”

Dovolte si jím řídit, urychlíte tak pronikání informací k Vám. Jednou se možná dostanete do fáze, kdy bude obsah přednější než ten, kdo ho poskytuje, ale i na to přijde čas.

K pronikání informací bych ještě ráda dodala, že to platí také o motivacích. Pokud Vám ta motivace něco říká a máte z ní v sobě dobrý pocit, tak je to v pořádku. Pokud Vám nic neříká nebo s ní nesouzníte, nechte ji prozatím plavat a dál se jí nezabývejte. Všechno má svůj čas. Ona nemusí být špatně nebo říkat nesmysly, jen možná ještě nejste ve fázi, kdy Vám dává tu správnou souvislost.

Až to přijde, tak to přijde

Sama jsem takto hned na začátku začala číst Abrahamovo učení, ale musela jsem za čas přestat a knížku odložit, protože mi to nic neříkalo. Ke knize jsem se vrátila za nějakou dobu a objevila v ní úplně zlaté myšlenky, které mě posunuly, protože už jsem najednou věděla, o čem je řeč a jak je to myšleno. Ale musela jsem na to dozrát a být připravená. Není žádná ostuda, řídit se svým tempem. Zase jedno české moudro:

“Žádný učený z nebe nespadl.”

Tak na to nezapomínejte. Pokud jdete kupředu, pak na tempu nezáleží. Hlavně neztraťte z mysli svůj cíl – na tom záleží. Zbytek se poddá a čím více ta cesta bude příjemná, tím lépe se Vám po ní půjde. Občas se překonat? Ano, ale drtit se do úmoru? Nikdy. 🙂

Pamatujte tedy na to, abyste si vybírali nejen literaturu, videa a motivace od lidí, kteří Vám “sedí”, ale pamatujte na to také v případě, že se obrátíte na jakoukoliv odbornou pomoc. I terapeut má být pro Vás příjemný. Je úplně jedno, jestli pomohl kamarádce nebo ne. Pokud to není člověk pro Vás, běžte dál. Čím větší důvěru k němu budete mít, tím lepších a dřívějších výsledků dosáhnete. Dovolte si proto být vybíraví. Děláte to pro sebe.

Zkuste třeba moji Infografiku pro zhodnocení života. Třeba ho uvidíte z úplně jiného úhlu a i to Vám pomůže. 🙂 Najdete ji tady >>.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše Lenka

Tagy:
1 Komentář

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account