Jana, velmi inteligentní a hezká žena, pracovně velmi úspěšná, za mnou přišla s problémem žárlivosti.
Žárlila na svého partnera, a její žárlivost však měla jednu zvláštnost. Týkala se jen brunetek, které se vyskytly v okolí jejího milého. Pokud se někde objevila blondýna, to ji nechávalo naprosto klidnou. Vyprávěla mi, jak na narozeninách kamarádky, brunety, stála u parketu a pozorovala svého muže, jak tančí s oslavenkyní, nota bene vdanou ženou, a byla mrtvá strachy.
Svým chováním si velmi znepříjemňovala vztah, někdy došlo i na žárlivé scény, a jindy zase trpěla výčitkami svědomí za své chování., protože k němu neměla racionální důvod.
Sešly jsem se spolu, aby se Jana dopátrala, proč se chová, dle jejích slov, jako smyslu zbavená, a proč vlastně svoje chování není schopna ovlivnit, i když rozumově ví, jak ji to ubližuje, jak to ubližuje vztahu a i partnerovi, který ji neustále ujišťuje, že žárlit nemá vůbec žádný důvod.
Při prvním sezení jsme se dostaly do věku asi šesti let, kde byla ve školce a hrála si se svými kamarády. Byli taková silná čtyřka – Jana, Radka, Martin a Milan. Radka, samozřejmě bruneta, byla velmi průbojná holčička, která si vždy chtěla hrát na maminku a tatínka s Martinem, kterého ale milovala moje klientka Jana, na tu však vždy zbyl jen Milan, který se jí vůbec nelíbil. Celá tato situace byla pro Janu velmi stresující, nedokázala se ambiciózní Radce postavit, všechnu frustraci polykala a nikdy nedala najevo co se vlastně děje.
Uvolněním potlačených  emocí, které si nikdy nedovolila pustit, a porozuměním co se vlastně stalo a o co šlo, došlo i k uvolnění napětí u Jany.
Při následující terapii jsme se dostaly ještě hlouběji pod povrch a najednou tu byla malá dvouletá holčička, která soupeří s maminkou o tatínkovu lásku. Ta malá Janička chce za každou cenu dokázat, že je lepší žena, než její máma, žena, která ji porodila, je již dospělá a navíc bruneta. V podstatě v celém Janině příběhu kde právě o její matku.
A znovu přichází slzy uvolnění, pochopení a odpuštění.
Poslední sezení bylo věnováno již posílení vlastní hodnoty, která dostala na frak soubojem s dospělou ženou o lásku táty. Nejsmutnější na tom je, že vlastně rodiče o pocitech Jany neměli ani ponětí, byl to jen a jen její boj, stejně jako soupeření s Radkou ve školce.
Musely jsme zapracovat na odstranění strachu a pocitu Nejsem dost dobrá, který Janu provázel celý život a byl příčinou jejích trablů ve vztahu a i důvodem k žárlivosti. Nevěřila si, že je dostatečná a dost dobrá, aby byla milovaná. Zvědomění  tohoto programu ji dává příležitost jej ovládat a osvobodit se, aby místo strachu cítila vnitřní klid.
Uzdravené vnitřní dítě znamená klid a pohodu v životě.  

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account