Síla vděčnosti a přítomnosti: Jak měnit svět jedním slovem

Kdy ses naposledy jen tak z ničeho nic zastavila, zadívala se do oblohy či krajiny a pocítila hlubokou, opravdovou vděčnost za svůj život? Nemyslím tím, že máš to a to, dokázala jsi to a to a jsi tím a tím. Myslím vděčnost za fakt, že vůbec MŮŽEŠ ŽÍT! Uvědomit si, že je to určitý dar, který nikdy nemůžeme ničím splatit.

Je to zároveň obrovská příležitost! Ač se nám to nezdá, máme nesmírné možnosti měnit kousek po kousku svět. Zdá se Ti to jako příliš velké sousto? Nebo že to je jen fráze?

Zkus se teď zamyslet nad tím, kdo Tě v životě nejvíce ovlivnil. Díky komu jdeš tím směrem, jakým jdeš, uznáváš hodnoty, které uznáváš. Díky komu jsou pro Tebe v životě určité věci důležité. S kým se cítíš, že na Tobě záleží.

Anebo naopak. Vzpomeň si, kdy stačilo jedno jediné vyřknuté slovo a zranilo Tě natolik, že ovlivnilo značnou část Tvého života… Možná v Tobě to slovo stále zní a má nad Tebou určitou moc. Přitom to bylo jen jedno slovo, věta.

Nejspíš si ani neuvědomujeme, jakou máme v tomhle slova smyslu moc. Možná, že i my z úst vypouštíme zraňující slova. Nebo dokonce děláme zraňující činy. Stejně tak ale mohla být pro někoho pouhá naše přítomnost uzdravující. Dali jsme někomu náš čas, lásku, kousek našeho srdce. Možná jen úsměv nebo milé slovo. A v někom to mohlo probudit znovu chuť žít. Pouhá naše přítomnost mohla ovlivnit něčí životní směřování. Tedy změnila jeho život!

Svět je v podstatě moře lidských životů a životních příběhů, které jsou často klíčem k tomu, proč se svět ubírá takovým směrem, jakým se ubírá. S každým, byť letmým, setkáním s nějakým člověkem proto ovlivňujeme kousek světa.

A je jen na nás, jestli k lepšímu, nebo k horšímu…

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account