Přej, věř a jednej: Pravda o splnění vašich nejhlubších přání

Říká se, že toužíme-li po něčem, celý vesmír se spojí pro to, abychom toho dosáhli.
To zní tak nádherně! K téhle pravdě jsem se mnoho let upínala, věřila jí a trpělivě jsem čekala, kdy už se mi všechna ta moje velká přání začnou plnit a kdy už se v  mém životě stane ten vytoužený obrat k lepšímu. Věřila jsem tomu, že si stačí přát, četla spoustu duchovních a seberozvojových knih, které tuto pravdu potvrzovaly a mě v mé důvěře utvrzovaly. Vydržela jsem takto věřit spoustu let.
Až jsem si uvědomila, že tahle pravda „Přej si, věř a vesmír za Tebe udělá“ zní sice moc hezky, ale neříká všechno, dokonce tají to podstatné. Tají několik souvislostí, které si člověk potřebuje uvědomit proto, aby vesmíru přestal stát v cestě a dovolil splnit mu jeho přání.

Musím vědět, co si přeju.

Jaká škoda, že věnujeme tak malou pozornost svým přáním, jak málo se posloucháme, když je vyslovujeme, jak málo přemýšlíme nad významem slov, kterými svá přání vyjadřujeme. My vůbec nevíme, že můžeme sami dávat význam svým slovům a nevíme, že právě naše slova, která pro nás mají náš vlastní význam, dávají našim přáním váhu. Jak málo zodpovědně přistupujeme ke svým vysloveným přáním. Jen tak pro zajímavost: definovali jste si někdy pro sebe, co znamená slovo zodpovědnost? Co to PRO VÁS znamená? Jak vypadá zodpovědnost, kterou žijete a kterou byste chtěli žít? Znamená pro vás to, že se kontrolujete, abyste se neodchýlili od nepsaných pravidel a „zodpovědně“ dbáte, abyste nešlápli vedle, nebo si ze zodpovědnosti sami k sobě dovolíte ten krok vedle udělat a pak se za výsledek postavíte jako celý člověk?

Musím vědět, proč si přeju.

Co svým přáním chcete dosáhnout? Co přesně? Co se má splněným přáním stát? Co se má změnit? Když si dáváte přání, záměr nebo nějaký cíl, musíte přece vědět, kde se ten cíl nachází a kam vlastně jdete a proč! Nevíte-li, těžko můžete někam jít.

Musím pro to něco udělat.

Když víte co, a víte i proč, tak už zbývá „jenom“ celý proces splnění uvést do pohybu. A neobejde se to bez toho, abyste do něj nevložili energii skutku. Je to energie odvahy zvednout se a jít pro svoje přání něco vykonat, něco riskovat, možná i něco obětovat a tím životu a vesmíru ukázat, že to s tím přáním myslíte opravdu vážně J. V tuhle chvíli si jdete udělat vlastní zkušenost, ve které pak stojíte pevnýma nohama, protože vy víte co, vy víte proč a už i víte jak. Taková VLASTNÍ ZKUŠENOST TVOŘÍ.
Mnoho let jsem ležela v knihách, až jsem zjistila, že dokud si to všechno, o čem čtu a co mi rezonuje, sama nevyzkouším a nezjistím tak, co opravdu chci, tak je to jen čtení, krásná inspirace a zábava. V mém životě mě posunou až moje vlastní zkušenosti, ne ty vyčtené. Svých cílů a přání dosáhnu, až když se zvednu od knih a začnu konat. Dostanu, jedině když dám. A dát můžu jen ze sebe. A zbytek všeho už pak můžu nechat na vesmíru J.
Eva Svobodová, evavolavka.cz


Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account