85

Celý úspěch či neúspěch našeho života se odvíjí od našich rozhodní. Pro co se člověk rozhodne, to také v životě dosáhne. Je to celé o tvorbě našich záměrů. Když něco v životě chcete, tak nejdřív musíte vědět co. Jenomže, co když víte co chcete a stejně nejste s výsledkem spokojeni? Nespíš byl váš záměr příliš nízko. Nejspíš jste očekávali něco víc. Nějaký jiný pocit. Proto je důležité stanovit si co nejvyšší cíl.

Následující text je ukázkou toho, jak z nízkého cíle udělat mnohem vyšší. Přečtěte si prosím následující příběh a doplňte chybějící údaje.

 

Řekni mi miláčku, po čem tvé srdce touží?“

Chci, aby mě lidé chválili.“

Proč?“

Protože je to hezký pocit být pochválen.“

Co tedy chceš?“

Chci být pochválen a mít hezký pocit. Chci oboje.“

“A jak to uděláš, aby tě lidé chválili?”

Budu jim dělat radost.“

Takže chceš dělat radost lidem?“

Ano.“

Chci dělat radost lidem, chci u toho mít hezký pocit a chci za to být pochválen.“

Takže co chceš?“

Chci radost.“

Jak získáš radost?“

Tak, že budu dělat, co mě baví.“

Co tě baví?“

Baví mě ………………………………..

A děláš to?

 ANO         NE

 

Pokud je vaše odpověď ano, výborně! Jestli i tak nejste v životě spokojeni povyšte váš záměr. Jestli jste odpověděli ne, výborně! Je to příležitost pro vás zaměřit svou pozornost na to, co chcete. Nejspíš jste teď zaměřeni na to, co nechcete a tento váš nevědomý cíl se vám plní. Takže si ujasněte, co chcete a zaměřte se na to. Nezbytnou pomůckou při zvyšování záměrů jsou vaše pocity. Jděte na to přes ně. Když kápnete na to, co si doopravdy přejete, tak vás zaplaví pocit blaha, pocit štěstí. Když si napíšete cíl a ta představa ve vás nevyvolá krásné pocity, tak jděte výš. Jestli je váš záměr opravdu nejvyšší možný poznáte snadno. Při té představě svítíte jako Slunce. 

Proč toužíme po pochvale a uznání? Proč vůbec máme touhy?

No nejspíš proto, že neděláme to, co nám přináší do života radost.

Zjistěte, co to je a začněte to dělat. 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account