Pokud se máte skutečně dobrat ke svému cíli – být krásná, nejspíš zjistíte, že to není ani tak o tom jak vypadáte nebo kolik vážíte, ale jak se cítíte.

1. Krása vychází zevnitř

Mějte se ráda taková, jaká jste!

2. Pracujte na svém sebevědomí

Nemusíte být nejdokonalejší na světě, přesto se můžete cítit dobře. Jistě máte nedostatky, ale také své přednosti. Na každé ženě je něco krásného, důležité je hledat a ocenit to. Stačí zapracovat na svém sebevědomí. Rázem se budete cítit krásnější, a budete krásnější i pro své okolí.

Navíc pro muže není dokonalost zdaleka tak přitažlivá vlastnost jako sebevědomí. Nemusíte být dokonalá, ale měla byste být spokojená s tím, co máte.

3. Radujte se

S krásou souvisí i radost. Jakoukoliv tvář vždy perfektně ozdobí úsměv. Hledejte to pozitivní i na tom negativním. Dělejte to, co vás baví a přináší vám dobrou náladu. Radujte se z maličkostí, svět bude krásnější a vy s ním.

4. Pečujte o sebe

Nemusíte na sebe plácat tuny předražené kosmetiky, mnohem důležitější je, že se budete starat o to, aby vaše tělo dostalo vše potřebné ve stravě a mělo dostatek pohybu. Právě pohyb vám zajistí nejenom radost ze života a dobrou náladu, ale také přitažlivé tělo.

5. Voda je základ

Voda je život sám, bez vody lidské tělo nemůže fungovat na 100 %. Nedostatek vody se projevuje i na vzhledu pokožky nebo vlasů. Dodržujte proto pitný režim, i teď v zimě.

6. Bez kyslíku to nejde

Další nezbytný předpoklad nejenom ke kráse, ale i k životu samému je kyslík. Mohlo by se zdát, že stačí dýchat, ale nestačí. Zvláště v zimních dnech často dýcháme vzduch v nedostatečně větraných interiérech. Takže další rada pro krásu zní: větrejte.

Na větrání prostoru myslete i před spaním, čerstvý a chladnější vzduch představuje prevenci nevzhledných otoků, které nás často po ránu trápí.

7. Pro krásné ráno

Chcete-li být krásné hned od rána, pokuste se spát na zádech, údajně to má kráse prospívat. Samozřejmostí by mělo být večerní odlíčení a péče o pleť.

Jestli po ránu cítíte únavu a nemůžete se probudit, vyzkoušejte vodu s citronem, která rozproudí váš metabolismus. A přidejte pár podřepů, tak rozproudíte krevní oběh.

8. Oči a rty

Oči bývají zpravidla tím prvním, co u druhého registrujeme. Právě oči jsou také tím, co z velké části ovlivňuje, jak na nás daný člověk působí a jak ho vnímáme. Když budeme věřit, že krása vychází zevnitř, je s tím jistě spojené i úsloví, že oči jsou bránou do duše. Pokud tedy budete chtít zvýraznit svoji krásu pomocí make-upu, zaměřte se na oči tak, abyste zdůraznili jejich osobitost.

Mužské pohledy nepřitahují jenom oči, ale také rty. Nemusíte je nijak výrazně barvit, ale starejte se o to, aby vypadaly zdravě. Teď v zimě nás často trápí suché rty nebo dokonce popraskané rty. Není divu, mráz venku, suchý a horký vzduch v místnosti, změny teplot – to vše se na kráse nějak projevuje, často jsou tím projevem právě suché rty. Ale jistě se s tím dá něco dělat. Můžete využít třeba domácí peeling na suché rty z medu a třtinového cukru.

9. Oblékejte se podle sebe

Dnes na všech stranách narážíme na to, jak bychom měli vypadat a jak se oblékat. Ani ty nejkrásnější šaty však vaší kráse nepomohou, pokud se v nich nebudete cítit dobře. Už na začátku jsme zmiňovali pocity, ty hrají významnou roli i v případě oblečení. Nevíte, co si obléct? Oblečte si jednoduše to, v čem se cítíte dobře.

10. Aromaterapie prakticky

A ještě jednou pocity. Naše pocity totiž mohou utvářet vůně. Rozličné vůně probouzejí různé pocity, mohou ovlivnit naši náladu, zklidňují nervy, povzbuzují, stimulují smysly. Aromaterapie se se hodí, nejenom na Valentýna, svátek zamilovaných. Na svoji vůni, svůj oblíbený parfém nezapomínejte ani jindy, pomůže vám v tom, abyste se cítila krásná, přitažlivá a sexy.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account