Hollywoodský koronavirus
Znáte to, je neděle večer a já jsem se v rámci fitka rozhodla, že uklidím dům.
K tomu mně přišlo fajné pustit si v tv nějakou českou komedii, ať mi to jde pěkně od ruky (kdo někdy pracoval s mopem, pochopí).
Pustím tu naší telku, a jelikož naše děti usoudily, že nám musí přeprogramovat programy, tak se stalo, že na dálkáči zmáčknutí čísla jedna, které je standardně určeno Čt 1, se začal přehrávat daný pořad, a já nekontrolovala na jakým to kanálu vlastně jsem.
I od toho koštěte, teda mopu, jsem v télce zahlídla, jak tam zase pochodují v rouškách, respirátorech a pěkných celotělových chránících oblečkách.
Tož jsem si řekla, že konečně ten náš zpívající ministr zdravotnictví od našich čínských přátel nakoupil oblečky, do kterých se vejdou i ti naši chlapiska doktoři a nebudou jim končit pod kolenama ve své krátké kraťasové velikosti, jak to onehdá bylo v nemocnicích. I ty respirátory vypadaly v telce tak nějak velmi dobře a zdálo se, že nemusí být přilepeny izolepou ke tváři, jak bylo výzkumným ústavem prezentováno, aby teda těsnily dle norem.
Trochu jsem se pozastavila nad tím, jak v tom pořadu vysvětlují, že virus přišel od netopýra ( všák všeci víme a nedáváme si od tej doby netopýra jako hlavní chod k obědu), pak tam pořád ukazovali rizikový přenos, kýchající a kašlající lidi, kteří končí dusící se v přeplněných nemocnicích.
Trocha ve mně hrklo, že by v tej Karvinej se to rozmohlo do takovýho rozměru.
Odkládám koště, teda mop, a zírám s otevřenou pusou na ty tragické záběry…
V tom mi něco nesedí. Kouknu na tv program v rožku obrazovky a vidím Nova Cinema.
No, byla jsem úplně zmatená, cože to ta telka ukazuje. Všák je to ten náš slavný koronavirus. Že by aj v Hollywoodu už natáčeli o naší Karviné? Doluju na ovladači program tv a zjišťuju, že čučím na film NÁKAZA z roku 2011.
Tož si představte, že ten náš koroňák už byl včíl asi v tý době aj s netopýrama….
Jsme slavní, když jsme na chlup v realitě všedních dnů okopirovali takový film, kde se záhy bojovalo o vakcínu ve farmaceutickém průmyslu.
Jak říkám, naprosto tožný jen ty oblečky měli hezčí …
Ale mezi námi, pokud to takhle s tím Hollywoodem je, tak nevím.
Místo mopu teda beru do ruky pivo a jdu na zahradu vyhlížet Godzillu nebo maskovanýho Predátora. Možná se taky objeví Hvězdná pěchota, poněvadž když už před devíti lety točili film o koroňáku, tak fakt člověk neví, co na něj z tý obrazovky do reálu vyskočí příště.
Jdu trénovat běh, protože jestli sem fakt přijde nějaký to mimozemský stvoření, tak zachraň se, kdo můžeš!
Stáňa, zdravotní a vztahový konzultant

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account