V poslední době na mě toto téma prostě kouká z více stran. Je důležité pochopit, že vlastní štěstí si musíme udělat sami. Nelze vkládat sílu, lásku, energii, pozornost a aktivitu do ostatních lidí, abychom se cítili konečně šťastní. To je vyhozená vnitřní síla a jediné, co se stane je, že Vám uteče hromada času, který jste na tom spálili. A čas nám měří všem stejně. Je tu pro nás v objemu, který neznáme, o to vzácnější by se nám měl zdát.

Vím, že to hodně lidí ví, že to takto funguje, že nemohou ovládnout druhé, aby se konečně stalo to, po čem touží – tam problém není. Zádrhel je v tom, že to nepřijímají. Protože vědět a přijmout jsou dvě rozdílné věci. Sice spolu souvisí, ale každá vede k jinému výsledku. Přijmout, jak věci jsou a opravdu se podle toho zařídit je to gró, po kterém náš osobní rozvoj volá.

S ostatními to ale občas vyjde, že?

Ano, občas to vyjde, ale na jak dlouho? Pokud ta změna, ten tlak, který jste vyvinuli nedopadl na úrodnou půdu, vše bude dočasné a co hůř, věci se mohou ještě zhoršit. S ostatními lidmi jde vždy o vztah. Je jedno, jestli je pracovní, přátelský nebo milostný. Pokud na ně tlačíte ze své vnitřní touhy konečně se cítit šťastní (třeba jen na chvíli), sami si ten deficit jednou vyžerete až do dna. Bohužel, musela jsem použít tato slova, aby byla jasná naléhavost, proč je toto cesta do pekel. Toto Vás prostě dožene a pak se ohlédnete a čas bude fuč.

A Vy ucítíte ještě větší prázdnotu, než před tím. Budete mít pocit, že Vám ten druhý dluží – že Vám něco vzal. Nebojte se, že jste na to samy. Naopak, je to Vaše největší výhoda, že ke štěstí nikoho nepotřebujete. Zbavíte se tak okovů závislosti, že se napřed musí venku něco stát, abyste byli šťastní.

Nenechte si brát! Obraťte to všechno, co vkládáte do druhých do sebe. Najděte svůj vnitřní zdroj síly a jistoty, který pak povede k tomu, že budete šťastní tady a teď. A pokud s tím už třeba nějakou dobu bojujete, zkuste můj Akcelerátor přání: https://lenkaspurna.cz/on-line-kurzy/akcelerator-prani/. Každý měsíc pomáhá lidem najít svůj střed, sílu, uzemnění, klid, pohodu a štěstí. Nástroje máte kolem sebe, nebojte se jich chopit.

 

 

 

 

 

 

 

Vaše Lenka

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account