Ačkoliv se ve svých článcích věnuji zdraví a vztahům, často se mi stává, že v poradně při rozboru, narazíme na potřebu seberealizace. Zdánlivě to spolu nesouvisí, řešíme přece zdraví.
Ale pokud například máte silnou mužskou rovinu energie (máte v datu narození čísla 7-8-9) rovinu odhodlání (1-5-9) nebo rovinu dovednosti     (1-4-7), pak svou energii potřebujete vyventilovat, jinak cítíte přetlak, jste nespokojení a boucháte jako papiňák. Nebo se neodvedená energie obrací proti vám, a vy jste frustrovaní, unavení a bez energie.
Pokud jste navíc žena a máte k tomu ještě převahu lichých čísel v datu narození, pak se nutně potřebujete seberealizovat. Dělat něco, kde budete vyjadřovat sebe, kde svou energii vyventilujete.  Jinak to doma nezvládáte, bojujete, boucháte a prudíte.
Ženská stránka je pasivita, přijímání a pochopení, kterou máme, my ženy být ve vztahu ke svému muži.  Pokud tedy chcete být skutečnou ženou, základem je vybít svou mužskou energii.  V životě prostě musí být vše v rovnováze.
Uvědomte si, kolik času trávíte v práci, tvoří 1/3 dne, možná i více. Když vás nebaví a nepřináší vám uspokojení, přenášíte si svou nespokojenost domů. A tak jste pěkně naštvaní a po příchodu domů, seřvete partnera, děti i psa.
Naše nespokojenost souvisí se žlučníkem, špatně trávíme, neumíme to přijmout, překyselujeme se, tělo ztrácí cenný vápník, hořčík, který potřebuje k zachování acidobazické rovnováhy krve, a problémy s psychikou jsou na cestě. Zlobím se na sebe, že jsem neschopný, na druhé, hledám viníky a oslabuji si své játra. Jen chci, ale nevím kde začít, mám strach a tak raději nic nezačnu, svým chtěním si blokuju lymfu.
A přichází nemoci, které bychom s tím nikdy nespojovali. Psychika úzce souvisí s naším zdravím.
Na cestě k uskutečnění své seberealizace se často setkáváme s výmluvami: „ Já bych chtěl, ale nemůžu, neumím, nemám, nejsem…“ Uvědomte si, že jsou to jen výmluvy, kecy! Znám spoustu lidí, kteří měli špatné podmínky, nikdo jim nevěřil a dokázali nemožné. A znám spoustu lidí, kteří celý život po něčem touží a neudělají nic, jen hledají výmluvy, proč nemohou začít.
Možná vás napadá, že máte málo času, abyste mohli dělat to, co milujete.  Jenže pokud to milujete, budete si čas vytvářet. Budete mít ze své práce takovou radost, že se jí oddáte a ostatní věci půjdou stranou. Budete se lehce soustředit. Kolik lidí si stěžuje na to, že nemá čas a pak stráví hodiny brouzdáním po internetu nebo u svého oblíbeného seriálu.
Je jasné, že se na cestě vyskytnou překážky nebo zkoušky, ale zkusme si jich vážit, ony nás nejvíce posilují na naší cestě. Když je překonáme, staneme se silnější, budeme si více věřit, budeme si vědomí sebe. Možná, že kdyby byl náš život snadný, začali bychom si stěžovat na nudu.
Pokud zatím chodíte do práce pro peníze, nevadí. Neumíme žít ze vzduchu a peníze potřebujeme. Buďme za ni zatím vděční, i když nás nebaví a pěkně štve. Ale díky ní, máme z čeho zaplatit složenky a po práci můžeme dělat to, co nás baví, naplňuje, uchvacuje.
Začněte s tím, co milujete, jako s koníčkem. Nechtějte jen rychle zbohatnout, ale dělejte to, protože vás to naplňuje, přináší vám radost. Myslete na to, jak díky své seberealizaci, pomáháte druhým, jak jim děláte život hezčí.
Ať už lidem pomáháte s čímkoliv, nemusíte být terapeutem nebo koučem, ale můžete pomáhat lidem ulehčit život, třeba díky tomu, že učíte jazyky, pěstujete bylinky, učíte, jak se správně líčit, jak se naučit fotit, jak vybrat levnější dovolenou, jak se odnaučit kouřit, jak se zdravě stravovat, jak se naučit pracovat v excelu…
Můžete vytvářet krásné věci, které lidem zpříjemní život nebo je pohladí po duši. Dělejte vše, co budete dělat s vášní a od srdíčka. Věřte, že vesmír ocení vaši snahu, když uvidí, že to myslíte vážně, přivede vám do cesty lidi, příležitosti, díky nimž se budete moct posunout.
Všichni jsme přišli na tento svět, něco se naučit,  zvládnout. Donesli jsme si ale i obrovské dary, naše schopnosti, které máme seberealizací uvést do hmoty. Propojit to duchovní s materiálním.
Možná své dary teď nevidíte, máte pocit, že vy nic takového nemáte. Všichni je v sobě máme, jen jsme na to zapomněli. Potlačili jsme je rozumem, protože ten nám radí a našeptává: „Tohle nepůjde, to nezvládneš, tohle tě neuživí.“
Pokud své dary nevyužíváme, neděláme to, k čemu jsme dostali schopnosti, to, čím můžeme druhým lidem pomáhat, dělat svět lepším, neseberealizujeme se, můžeme zažívat pocit odpojení od své duše.
Pak se často cítíme nespokojeni , i když vlastně nevíme proč. Stále nám něco chybí, cítíme se nenaplnění a prázdní. A tak často hledáme sebe v prchavých okamžicích uspokojení. Ať už v podobě alkoholu, cigaret, přejídání nebo sexu.
Zkuste se zamyslet nad tím, co vám brání plně využívat všech svých schopností.  K čemu jsou vám všechny vaše  pochyby, obavy a pocity, že nejste dost dobří? Důvěřujte v sebe! Ukažte světu své dary, své schopnosti a dělejte sobě i druhým život hezčí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account