Začtěme se do první části knihy, která tentokrát velmi hezky pojednává o tom, jak karty vznikaly. A já se přiznám, takováto zákulisní čteníčka, mám moc ráda…
„Jedna bohyně za mnou přišla poté, co jsem ji do sady karet nezahrnula. Původně jsem chtěla mít v souboru zastoupené bohyně z co možná největšího počtu kultur. Napříč dávnými panteony však existuje bezpočet mýtů, které se navzájem zrcadlí, a já se chtěla vyhnout tomu, aby se překrývaly. Silně mě přitahovala bohyně z jiné kultury, jejíž mýtus vyústil v příběh o bouřlivém osvobození a revoluci, a proto jsem vynechala hinduistickou bohyni Kálí, jelikož obě sdílely podobná témata.
Něco takového ale Kálí nehodlala dopustit!
Během koučování o pár dní později mi při meditaci zjevila zásadní, milující, podnětné a velmi osobní poselství. Trochu to se mnou zamávalo a začala jsem uvažovat, co s ní.
Následující den se mi jedna léčitelka během sezení svěřila, že si jí „jedna bohyně“ stěžuje. Prý jsem ji nezahrnula do nové sady karet. Z té nenadálé zprávy jsem málem spadla ze židle. Dotyčná léčitelka netušila, které bohyně tvoří soubor.
Oznámila mi: „Colette, bohyně Kálí si přeje, abys ji zařadila mezi ostatní. A má poměrně jasno v tom, jak chce vypadat!“
Prohlásila, že si nepřeje být znázorněná s osmi pažemi, s vyplazeným červeným jazykem ani s vykulenýma očima. Takový obraz prý vytvořili muži. Chtěla být krásná, aby ženy mohly přijmout její dary osvobození a vzaly si příklad z její síly a moudrosti.
A tak se Kálí stala krásnou a důležitou bohyní v této sadě.“
A právě karta bohyně Kálí, která je tedy vyobrazena jako krásná, leč tajemně vyhlížející Indka, má velk prostor i textově. Vybízí k tomu, abychom se vymanili z toho, co si o nás myslí okolí, abychom ji žádali o moudré vedení, když máme obrovské strachy, trpíme nebo se musíme vydat na cesty, do kterých se nám nechce. Zuřivost, vztek – i to, má své místo, dejme tomu prostor. V podstatě nás vyzývá, abychom se sebou udělali něco, abychom netvořili destrukci jen proto, že  je to možné a můžeme.
Možná to je jedna z nejpravdivějších karet vůbec. Někdy totiž žijeme špatně jen proto, že je to možné. A že můžeme. A velmi se divíme, že se neděje nic dobrého, protože… kdyby to bylo špatně, tak nám život nedovolí po té cestě jít. Ale v tomto poselství bohyně Kálí vidíme to, co ostatně ve všech kartách bohyních a já si troufnu tvrdit, že by to mělo být součástí jakéhokoliv výkladu karet. Nic se nestane, dokud sami neodkloníte svou cestu  jinam. Nic se nestane samo. Ano, osud může pomoci a je dobré vědět, že se někdy vyplatí roztrhat to, co jsme vybudovali, protože to už neslouží. Že se vyplatí dát se i do nepříjemného, že k sobě musíme být upřímní. A někdy ta upřímnost a pravda je jinde, než tam, kam náš život dovedl jen proto, že mohl a že to bylo možné.
Zamotané?
Tak pozvěte bohyně… a nejen tuto jednu, dalších 51 jich čeká a jedna je krásnější a silnější než druhá. Pro výklady, pro listování, pro čtení, pro chvíle, kdy potřebujete načerpat vlastní sílu a odvahu k čemukoliv.
O autorce: Collete Baron-Reid je světově uznávaná expertka na vykládací karty, vytvořila v tomto balíčku most mezi mystikou bohyní a pozemským životem. 52 karet pro vás… 52 různých přátelských výpovědí od vnitřních žen, které nosíme v sobě.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2021, www.synergiepublishing.com
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account