Ach jo, zase Ti pseudopsychologičtí odborníci
 
Pouštím se do tématu na tenkém ledě. Ale…prostě mi to nedá.
 
Napsala jsem několik příspěvků s tématem „prodeje našeho zdraví“, a pořád obezřetnost pokulhává.
Je spousta lidí, kteří se nacházejí v nějaké složité životní situaci, balancují, hodnotí … a pak se vynoří odborník, zpravidla na sociální síti, který má krásné webovky, lidský přístup, pěkná videa a samozřejmě také tučné hodinové sazby za to, že Vás změní, posune, odblokuje …. nebo s ním mrknete do minulého života, zmapuje Vaši vaginu, odstraní staré bolesti.
 
Tito odborníci (ne, nestrkám je všechny do jednoho pytle) mají společnou jednu zásadní věc. Absentují odborným vzděláním.
Jsou to lidé, kteří se živili ve svém životě různými profesemi, které byly na míle daleko spojeny se studiem a výstupem z vysoké školy v oblasti psychologie, psychiatrie, zdravotnictví, pedagogiky.
 
Když se podíváte na jejich profily, bývá to tak, že se jednoho rána probudili a měli pocit, chuť … že budou pomáhat.
 
Ti schopnější pak zalovili v edukační oblasti, a absolvovali kurzy v oblasti koučinku, programování lidské mysli, kde však po nich nechtěli žádná vstupní kritéria v jejich primárním vzdělání a za pár víkendů byli propuštěni jako „na slovo vzatí odborníci“, kteří pomáhají lidem za velmi tučné honoráře.
 
A tady velký pozor.
 
Tito odborníci nikdy neodpovídají za případné poškození Vašeho zdraví. Nemají žádnou povinnost mlčenlivosti a Vy přesto s nimi otvíráte své intimno, emoce, příběhy, zdraví …
 
Velmi apeluji, pokud máte problémy, chuť něco změnit, vyhledejte skutečné odborníky. Jsou registrovaní v odborných kruzích, spolcích. Je to jeden z ukazatelů jejich odbornosti.
 
Ano, můžete nesouhlasit a naopak předkládat, že Vám pseudoodborník pomohl.
 
Otázka ale pak je, jakou na tom měl zásluhu, jakou energii a finance jste vydali Vy.
 
Metoda sugesce je velmi silná, a když chcete věřit, tak uvěříte … a v psychosomatice to platí obzvlášť.
 
Přeji zdravý rozum, obezřetnost při výběru, protože kvalitním vzdělaným odborníkem můžete ušetřit více než svoje finance.
 
Stáňa, andragog, vztahový a zdravotní konzultant
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account