O tom, že se ženy na mateřské cítí často nejistě, klesá jim pracovní sebevědomí a bojí se návratu do pracovního procesu, byla napsána spousta článků. Několik z nich jsem četla, abych se nechala ujistit, že ostatní ženy jsou na tom podobně a že to se mnou není tak zlé.

Rozhodla zabojovat sama a vytvořila si 5 vlastních rad:

Na nic nečekejte! A začněte se sebou pracovat ještě na mateřské. Prostě nic by se nemělo nechávat na poslední chvíli, zejména pokud člověk má změnit mínění sám o sobě.

Naučte se něco nového.

Může to být maličkost, jako objevit kouzlo jedné z mnoha sociálních sítí (Pinterest je fajn pro inspiraci všeho druhu a zlepšení nálady, na Linked in můžete sledovat diskuse a články ze svého oboru apod.), nebo si zajděte na krátký kurz (může to být fotografování, nový počítačový program… cokoli). Nebo naopak zásadní věc, jako začít řídit auto, pokud jste se tomu dosud vyhýbaly. Jednak se vám to bude hodit pro přepravu dětí do školek a kurzů a často to ocení i stávající nebo budoucí zaměstnavatel. Nové znalosti vám rozhodně zvednou sebevědomí a v práci uvidí, že se tam nevrací „zastaralá jednotka“, ale člověk s čerstvými aktuálními informacemi.

Udělejte revizi ve vlastním šatníku.

Nejistota svým vzhledem a šatníkem ženy nesmírně ovlivňuje, proto neváhejte a investujte do módního workshopu, konzultace s módní stylistkou a až následně do výměny šatníku a nákupu nového oblečení. Zajít si na konzultaci je maximálně důležité proto, abyste definitivně skončily s trápením, co vám bude slušet a co ne, co se hodí na vaši postavu atd. Navíc zamezíte do budoucna neuváženým nákupům nevhodného oblečení a pocitu, že nemáte pořád co na sebe.

Nechejte si udělat profesionální fotografie.

Přestože jste přesvědčena, že nejste fotogenická a nemůže to dopadnout dobře, zatněte zuby a jděte do toho. Chce to hodně sebezapření a důkladnou přípravu, ale vyplatí se to. Jednak se vám portrétové fotky mohou v práci nebo při budoucích pohovorech velmi hodit a při dobré přípravě vám zaručuji, že budete příjemně překvapeni. Já také byla 🙂

Restartujte své cíle a životní přání.

Přestože děti jsou a nejspíš doživotně budou vaše „všechno“, je potřeba si uvědomit, že aby byla spokojená rodina i děti, jejich máma se musí cítit dobře a k tomu pomůže, pokud si znovu vytyčíme nějaká přání, vysněné projekty, prostě cíle a mety, kterých bychom rády dosáhly a které nás budou naplňovat.

Možná to všechno zní banálně, ale mně tento moderní pětiboj vážně moc pomohl, když mi některé části daly zabrat a musela jsem se trochu do nich nutit.
Budu proto moc ráda, když pomohou i dalším.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account