Pocit vděčnosti je u člověka důležitý: nikdo nedojde příliš daleko, když zapomene na ty, kteří mu stáli po boku, když to potřeboval.                     Paulo Coehlo

Vděčnost je ovoce, které se dlouho pěstuje. Mezi hrubými lidmi je nenajdete. Samuel Johnson
 
Vzpomeňte si na někoho, kdo Vám v životě pomohl. Ať už  to byla pomoc velká, zásadní, přelomová, či „jen“ byl právě v dané chvíli při Vás.  Pomohl Vám zvládnout těžké chvíle, rozhodnout se, podpořil v nelehkých časech či inspiroval k velkému kroku?
Už Vám v hlavě naskakují jména? Tak vezměte telefon a zavolejte. Nebo tužku a papír do ruky (či klávesnici PC před sebe) a napište děkovný dopis, vyjádřete, co pro Vás znamená, čím pro Vás je důležitý. Zajímavé je, že kromě toho, že potěšíte toho, komu jsou slova vděčnosti adresována,  budete mít i radost  sami sebe.
Druhým krokem pak může být, nebo pokud Vás zrovna nikdo, kdo vás životně ovlivnil nenapadá (nebo už zde bohužel není), zkuste probrat zážitky z poslední doby, kdy se k Vám zachoval někdo jinak, lépe, než byste očekávali.  
Prodavač v obchodě, obsluha v kavárně, slečna na recepci, kolega v práci…. Pokud vám někdo způsobil svojí činností radost, překročil Vaše očekávání, potěšil vás laskavostí a ochotou, poděkujte mu. Napište mu, či třeba jeho nadřízenému  (a skvělé bude, když  oběma) pochvalnou zprávu. Když se nám něco nelíbí, píšeme hned, nelitujeme času a vyjadřujeme se k tomu.  Proč to ale neděláme  i tehdy, když jsme spokojeni? Proč to nezměnit?  Každý je rád, pokud se k němu dostane laskavé, oceňující slovo.
Máte další tipy na laskavosti? Sem s nim, ať inspirují další a svět může být o trošku lepší. Děkuji všem. Pokud s Vámi myšlenka měsíce radosti a laskavosti rezonuje, prosím sdílejte dál.  
A pokud byste si rádi tyto krásné chvíle zaznamenali, najdete nádherný Deník radosti, úspěchů a vděčnosti na https://koralkydni.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account