Život je jako na houpačce, někdy se daří více a jindy méně. V mnoha ohledech si za to můžeme sami. Často se lidé ptají, jak mají být úspěšní? A proč již úspěšní nejsou, když tak dřou? Prošla jsem knihu od Napoleona Hilla- myšlením k bohatství a vybrala důvody proč jsme tam, kde jsme a přidala další vlastní důvody, které jsem v nedávné době vypozorovala. A opravdu je jich hodně a vyděsilo mě v kolika důvodech se poznávám.
Přeji vám, abyste se tu nenašli. Pokud vás napadá další důvod, budu ráda za doplnění.

Rodinné dispozice. Může se stát, že se narodíte s vadou nebo postižením díky kterému vám není dáno stát se úspěšným. I když znám mnoho případů, pro které to překážka nebyla. Tudíž to je trochu sporné.
Nejasně definovaný cíl. Pokud nemáte cíl, tak jak víte, že jdete správně. Více ve článku zde.
Nedostatečná ctižádost. Chcete, ale vlastně ne ani tolik. Nebo vás to baví jen do té doby než to začne být nepohodlné. A tím nikdy nevystoupíte z komfortní zóny.
Nedostatečné vzdělání. Tím myslím hlavně, že člověk neumí správně zpracovat informace, které se k němu dostanou. A odmítá se po opuštění školy učit.
Nedostatečná sebekázeň/ vytrvalost. Nebát se jít dál když to bolí.
Špatné zdraví. Myslím jak fyzické, jako je například obezita, nebo astma, které vám asi neumožní být vrcholovým sportovcem, tak duševní zdraví jako jsou třeba deprese.
Otálení/ prokrastinace. Díky sociálním sítím to jde rychle. Ale existují aplikace, které vám je na určitý čas zakážou a pomohou vám se soustředit na cíl.
Negativní osobnost. Na tom se dá pracovat, pokud jste lidem nesympatičtí a negativisti, pak s vámi nikdo spolupracovat nebude chtít.
Závislosti. Mohou to být závislosti na drogách, sociálních sítích, na jídle atd.
Touha získat něco za nic. Život v představě, že se jednoho dne vzbudíte a budete bohatí. To se možná stane pokud čekáte, že budete dědit.
Moc a bohatství nezískané vlastním úsilím. To souvisí s předchozím bodem. Rychlé zbohatnutí například výhra v loterii vede k rychlému úpadku. Zatím jsem neviděla případ, kdy někdo vyhrál a byl schopný si majetek udržet a rozmnožit ho.
Nerozhodnost. Stále čekáte, že důležitá rozhodnutí udělá někdo za vás.
Strach. Co si budou myslet sousedé? Co když to nevyjde? Negativními myšlenkami jen tu událost přitáhneme.
Špatný výběr životního partnera. Jedna věc je podpora rodiny, kterou potřebujete k tomu, aby jste byli úspěšní. Potřebujete někoho, kdo vám věří a pomáhá vám. Ale pokud vás drahá polovička jen zrazuje, nebo celý den sedí v hospodě a stěžuje si, asi to není moc povzbudivé a tvůrčí prostředí.
Přehnaná opatrnost. To hodně souvisí se strachem. Nebojte se zeptat a říci svůj názor ikdyž by to znamenalo, že byste někoho mohli urazit.
Špatný obchodní partner. Hledejte si k sobě takové lidi, kterou jsou pro vás inspirací a můžete si navzájem pomoci. Ne nadarmo se říká, že jsme průměrem 5 osob okolo nás.
Neustálé vymlouvání se, stěžování si a litování se. Zrovna byla špatná doba, ten produkt není tak dobrý, nejsem tak dobrý, je špatné počasí, jsem moc mladý, moc starý,… Člověk udělá během dne okolo 10-15 stížností. Zkuste se pozorovat, nepatříte zrovna do téhle skupiny?
Vědomá nepoctivost/ jdu proti svému svědomí. To asi není potřeba vysvětlovat.
Nízká emoční inteligence. Nechápete proč a jak lidé jednají. Je dobré si nastudovat psychologii osobnosti. Zkuste knihu: Jak získávat přátelé a působit na lidi od Carnegieho.
Špatný produkt. Prodáváte něco co má smysl? Nebo nosíte dřevo do lesa?
Nevhodná volba povolání. Jste cukrář, protože ve vašem městě je cukrárna, která prosperuje, ale nemáte k cuktařině vztah? Dělejte raději něco co vás baví a těší. Neznamená to, že když je všude mnoho digitálních nomádů, že vás to také bude bavit a živit.
Široký obor zájmu. Specializujte se. Pokud jste například fotograf je určitá všestrannost dobrá, ale je nutné se specializovat. Alespoň ze začátku se zaměřte na jednu věc a naučte se ji pořádně.
Žijete předsudky a pověrami. Jako, že každý muslim je terorista a žena patří do domácnosti k dětem. To vám asi moc obchodních partnerů neudělá.
Jste sobec. Sice máme být na prvním místě, ale všeho s mírou.
Necháme se unášet domněnkami. Já myslela,… Kolikrát jste to slyšeli? Nejdříve poslouchejte. Raději fakta místo domněnek.
Neschopnost spolupráce. Jsou lidé, kteří si musí dělat všechno sami. Ale, no tak v dnešním světě to už neplatí. Naučte se outsourcingu, co nemusím udělat naléhavě já, ať udělá někdo jiný. A budete mít volno a jen to zkontrolujete.
Nesnášenlivost. Tím nemyslím k potravinám, ale k lidem.
Rozhazování peněz. Lepší technika neznamená lepší fotky.
Neznáte svoji cenu. Když se někdo zeptá kolik ho bude stát, víte co odpovědět? Nebo něco řeknete a pak ani nechcete jít do práce protože to bylo málo?
Nedostatek nadšení. Máte nápad, víte jak na něj, ale není tam to flow.
Nedostatek kapitálu. S tím se člověk potýká na začátku podnikání, ale dnes již máme mnoho možností jak to řešit. Půjčky, startupy, rozjezdy od firem, které podporují začínající firmy nebo paralelní podnikání při zaměstnání.
Čekáte na Až. Až budu mít lepší portfolio, až děti vyrostou, až se stane tamto a ono. Přestaňte čekat a začněte.
Čekáte že to někdo udělá za vás.
Určitě to není vše, napadají vás nějaké další důvody?

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account