Běhání pro mě bylo utrpení už puberty. Nudilo mě to a nešlo mi to. Ale dala jsem to. Za tu dobu jsem natrvalo zhubla 8 kilo a pravidelný výběh je pro mě tak samozřejmý jako pít ranní kafe. Potvrzuju, že jediný, co funguje, je zvednout zadnici a jít.


V ZÁKOPU
Jasně, že nejdřív milionkrát slyšíš a čteš chytrý slova o výstupu z komfortní zóny, klíčovým prvním kroku, výzvách. Snažíš se namotivovat a nasosat co nejvíc inspirace. Bylo to tak i se mnou. Upřímně jsem ty motivační řeči začala i nenávidět. Ze svýho zákopu jsem totiž dál s obdivem sledovala, jak ta anebo ten to či ono dokázali, jak jim to jde. Jak jsou cool a jak jim to sluší. Najednou je z toho depka. Dokonce že bych i zazáviděla?
V ZÁPŘAHU
Coby vytížená nakopnutá managerka, máma, co si dálkově dodělává vysokou a z poza Prahy denně dojíždí do práce do centra, jsem měla čas vypočítaný na minuty. Z bezbřehýho pocitu dokonalýho perfekcionismu, jak to zvládám, bych si mohla dát metál. Večer jsem končila s uvolňující dvojkou vína, víkendy jsem téměř prospala anebo se utápěla ve skriptech. Vše ostatní na nule, relaxovala jsem přece v posteli. Krása, ne? Kupodivu jsem měla pocit, že jsem v jednom kole, ale zadku, stehnům a polštáři pod pasem to evidentně jen svědčilo, těm se panečku blahobytně dařilo.
POKUS JEDEN ZA DRUHÝM
Že to tak má většina matek a žen kam se jen v okolí podíváš, je dostatečně konejšivá ukolébavka. Po porodu jsem svých 20 kilo navrch dlouho nemohla shodit. Pak se to s režimem v práci nějak rozhýbalo, ale přece jen bylo pořád 10 kilo nahoře. Moje typizovaná hruška nosila na vrchních partiích velikost 36 a do kalhot a sukní se soukala ve velikostech 44.
Pokusy o návrat k cvičení se konaly. Odrbaný úvodník „dřív jsem cvičila aerobic a chodila na spinning, ale teď je to sodoma gomora a jdu k vám na zkušební hodinu“ slyšeli na vícero recepcích od různých fitness továren, přes jóga studia a nakrmila jsem tím i pár osobních trenérů v individuálních lekcích. Selhaly i pokusy pustit si doma youtube a prostě si aspoň tu půlhoďku dát. Dokonce i vlastní domácí profi spinning kolo jsem měla. Luxusnější věšák na prádlo si těžko představit.
Jak to je možný, že u ničeho sakra nevydržíš a nic z toho na tebe nefunguje?… A pár let bylo takhle pěkně v čoudu.
MOTIVACE ŠOKEM
Pak to přišlo. Konstelace planet zřejmě byla víc než příznivá a v kanclu se objevila Jana. Vynikající novinářka a bloggerka, co se přestěhovala s manželem do Ameriky. Dříve jsem ji několikrát potkala, byla externí součástí pracovního týmu. Sledovala jsem její články, přispívala na náš web. Věděla jsem, že začala běhat a že se chystá tam někde za oceánem na maraton. Fandit a přát úspěch jsem ze srdce týhle báječný holce dokázala, ale jinak to šlo mimo mě.
Jana vešla. Byla poloviční. Poloviční! Tý jo, spadla mi čelist. Nikdy na to nezapomenu. Setkání s proměnou proběhlo šokem. Vypadala fantasticky a jediný široký rozměr na ní byl její úsměv. (Prsa nepočítám, na ty nehraju.) Takže běh. Ten funguje. Ach bože, proč zrovna běh?!?!?

Ještě jsem nevěděla, že to dám. Běh jsem totiž nenáviděla už od mala. 
Ale něco do sebe zapadlo.
Přejedla jsem se sama sebe. Vlastního zákopovýho stavu. A dostala tu správnou ránu mezi oči.
Třeba to bude mít taky tak. Vlastně si přeju, aby jo. Stojí to totiž za to!


Pokračování příběhu se dočtete v díle druhém. Svůj postup, jak nejen začít, ale u běhu i vytrvat, jsem pilovala krok za krokem. Svoje vychytávky a fígle zpracovávám do motivačního programu, který bude za pár týdnů hotový. Mým cílem je brát to s humorem a ukázat vám, jak jsem se jako běžec ultralajk poprala se svými mindráky i bariérami sama. A že jich bylo. Ale bylo i tolik momentů, kdy mě běh podržel a odměnil, že věřím, že to smysl má. Třeba právě i teď.
Pokud vás něco napadá, co bych měla do programu zařadit, dejte mi vědět! Upřímně ráda to do scénářů zařadím.
Ať je každý den zase o kus #betterandbetter!
Potkat se můžeme i na Instagramu 🙂
Helena
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account