Strom, který stojí ve větru nehybně, se zlomí.
(čínské přísloví)
V prosinci byla vydána jedinečná multimediální interaktivní mKniha Blanka Matragi, která je určena pro mladou generaci, tzv. mileniálů.
Mladí lidé dnes žijí novými technologiemi, pídí se po inovacích a aplikacích, které jim pomohou v současném otevřeném světě. Právě tato kniha je zpracována způsobem blízkým i nejmladší generaci – dostupná pro poutavé čtení z tabletů, mobilních telefonů i počítačů.
mKniha propojuje klasické psané slovo s mnoha videi a početnými galeriemi fotografií, které přibližují inspirativní a velmi rozsáhlou tvorbu Blanky Matragi, dává nahlédnout i do jejího soukromého života, kde na prvním místě stojí její manžel, Makram.
Miluje učit se nové věci, proto ve své tvorbě využila místo tužky a štětců digitální potisky při přípravě sportovní multifunkční kolekce.
U kolekci Universe se využila digitálně přenesený fragment z obrazu Františka Kupky, Kosmický svět.
Kolekce byla inspirací pro mladé návrháře v Bejrútu, byla ukázkou, jak reagovat na požadavky dnešní doby a povýšit unikátní tvorbu o nové technologie.
Proto smělý návrh od české firmy Code Creator, s.r.o, vytvořit multimediální interaktivní mKnihu o svém životě a bohaté tvorbě neodmítla a do přípravy mKnihy se ponořila s velkou energií sobě vlastní, která posouvá hranice.
Výsledkem je dílo zcela nové a kreativní.
Paní Blanka v mKnize velmi otevřeně předává mnoho cenných životních rad i zkušeností ze své úspěšné cesty české návrhářky a designérky, která se trvale prosadila v zahraničí.
Její napínavý a dramatický životní příběh a budování značky Blanka Matragi poskytuje mnoho informací, jak začít podnikat, jak tvořit s radostí, jak se nenechat odradit překážkami, jak mít stále odvážné vize do budoucnosti.
Při čtení mKnihy budete mít pocit, že jste součástí jejího života a její tvorby.
Blanka Matragi se proslavila hlavně svou haute couture pro ženy z královských rodin a také z rodin šejků a magnátů zemí Perského zálivu.
Stejně úspěšně se ale věnuje i designu, sklu a sochařství. I do této tvorby nahlédnete prostřednictvím její multimediální mKnihy.
Po přečtení této mKnihy – a vnoření se do fantastického světa tvorby – budete vědět, že setkat se s touto vzácnou osobností, která má schopnost člověka nabít bezbřehou pozitivní energií, je neopakovatelný zážitek na celý život. A kde se s ní můžete setkat osobně? Na výstavách Timeless, v Obecním domě, v Praze, nebo v butiku U Prašné brány 2.
A jak komentuje paní Blanka nevídané možnosti různých moderních technologií naší rychlé doby?
“Ať se technologické možnosti posunou kamkoliv, pořád se chci Makramovi a přátelům dívat do očí a povídat si s nimi. Ale také vím, že nikdy nebudu stromem, který jen tak nehybně stojí a dívá se, jak to kolem něj sviští. Vítězem dneška, podle mého názoru, totiž bude jen ten, kdo dokáže propojit staré, osvědčené s NOVÝM.”
Eva

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account