Majitelka salonu Blanka Haute Couture v Bejrútu a studia Matragi Design v Praze je držitelkou mnoha mezinárodních ocenění. K těmto patří ocenění Významná česká žena v zahraničí udělené Senátem v roce 2004 a také cena Gratias Agit od Ministerstva zahraničních věcí za šíření dobrého jména České republiky v roce 2014. Návrhářka světového formátu již více než 35 let obléká manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu i mnohé evropské celebrity.
Je známo, že kromě tvorby nádherných šatů a různých módních doplnků slavná rodačka ze Světlé nad Sázavou se pokaždé ráda vrací ke sklářské tvorbě. Její nádherné skleněné plastiky a lustry jsou též obdivuhodné.
V roce 2012 realizovala společně se skláři z ateliérů AJETO Lindava a Kolektiv Nový Bor unikátní skleněné šaty, které jsou k vidění na její výstavě s názvem Timeless v secesných prostorách kulečníkových a karetních heren pražského Obecního domu. Právě zde – ještě dva týdny předtím, než vláda kvůli zabránění šíření nákazy Covid-19 i na podzim vyhlásila nouzový stav – předali paní Blance zástupci pelhřimovské Agentury Dobrý den Luboš Rafaj a Miroslav Marek další certifikát. Ten stvrzuje, že její jedinečné skleněné šaty jsou zapsány v České knize rekordů. Na výše uvedené výstavě tak proběhlo příjemné setkání rodáků a patriotů z kraje Vysočina.
Tyto skleněné šaty jsou stále součástí výstavy Timeless. I když jsem už několikrát byla na komentovaných prohlídkách celé výstavy, v rámci níchž paní Blanka poutavě a vtipně vypráví ženám i mužům různé historky, pokaždé je to zážitek.
Bohužel, letos kvůli už zmíněným koronavirovým opatřením Blanka Matragi a její tým výstavu na jaře už jednou museli zavřít a pak znovu otevřít, od 18. prosince dojde k uzavření výstavy i podruhé.
Na Facebooku Blanka Matragi Exhibition Timeless jsou však už zveřejněny nové termíny komentovaných prohlídek výstavy.
Do té doby, než výstava bude opět otevřena, můžete si je prohlédnout v krátkém videu pod textem.
Eva
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account