Klasika je klasika a „tangám“ v mém šatníku opravdu odzvonilo. Do kozaček se soukat nebudu – to jsem vzdala už na základní škole. Balerínky mě zpomalují a je to už asi třetí sezóna, kdy jsem je vyměnila za plátěné tenisky a sandálky. Midi délky (do poloviny lýtek) u mě v šatníku nenajdete.
Musím se přiznat, že psát o spodním prádle je pro mě docela výzva. Přece jen se jedná o kousky oblečení, které jsou skryté, a jednou z jejich nejdůležitějších funkcí je zajištění pohodlí. A psát o něčem, co vám zajišťuje pohodlí, není moc příjemné.

 
Všechno v šatníku nemám – no a co!
Chci vás tímto článkem ještě více inspirovat k tomu, ať se skutečně oblékáte podle sebe. Já jsem se poměrně dost dlouho snažila nasoukat tu různých stylů oblečení a i bot. Pak jsem se v tom necítila příjemně a nosila to i nadále –třeba z důvodů „nic jiného nemám“ nebo „stálo mě to hodně peněz – přece to někomu jen tak nedám“, „když ono se to líbí tomu a té – podle nich mi to sluší“.

“Můžete si už sama doplnit, proč něco ze svého šatníku nosíte a přitom se v tom necítíte příjemně.”

Nemám všechny druhy bot
Začnu botama… Vysoké kozačky jsem přestala nosit někdy v 9. třídě na základní škole. A důvod je skutečně velmi jednoduchý – mám široká lýtka!…
Je mi to jasný!!! Máte vytřeštěné oči a hlavou vám běží myšlenky „no ta se snad zbláznila, vždyť je hubená, musí trpět nějakou poruchou vnímání sama sebe“…
Nene, je to skutečně tak. Díky protancovaným rokům na základní škole, tréninkům několikrát týdně a aktivnějšímu dětství mám větší lýtka. S mojí velikostí nohy 37 – 38 nesplňuji kritéria pro velikost lýtek do běžných kozaček.
V dnešní době se dají sehnat i rozšířené varianty. Nicméně já po nich netoužím. Zjistila jsem, že v nich stejně působím malá a taková „utopená“.
Přiznávám se, že jedny vyšší boty mám. Je to taková záhadná délka mezi kotníkovými botami a kozačkami. Jsou na velmi vysokém podpatku. Sem tam si je vezmu.

Zkrátka a dobře – vysoké kozačky (v zimní i letní variantě) či jezdecké boty patří na můj seznam „Nenosím“.
Balerínky z esoterického hlediska vyzařují velmi ženskou a romantickou energii.

“Věděli jste o tom, že boty jsou naším spojením se zemí?”

Je to nejdůležitější část našeho oblečení – jaké máme boty, tak jsme napojené na zemi, sami sebe a tak i vyzařujeme. Zapřemýšlejte o tom, až se budete příště obouvat! Zvolené boty jsou nadmíru důležité!
Jsem velmi romantické povahy – asi nikdy nepřestanu věřit na víly, dobré lidi a kouzelné osudové okamžiky. (Zřejmě budu donekonečna sledovat romantické filmy a čekat na první polibek hlavních hrdinů.)
Právě moje povaha a k tomu nejněžnější boty ze všech dostupných vyčarují takovou esoterickou kombinaci, že bych si připadala jako ta víla. A to prostě nedávám. Potřebuji dodat „uzemnění“ a trochu té opačné energie – proto nosím k šatům či sukním plátěné tenisky nebo sandálky.

V mém článku “Věřím v duhu” si můžete přečíst více o mém pohledu na svět, který mě obklopuje, o mojí povaze a tak vůbec…
Nemám trendy midi délku
Midi délka odpovídá délce do půli lýtek – dříve se jí říkalo „tříčtvrteční“ – ano, odtud je původ názvu kalhot „tříčtvrťáky“.

“Jedná se o nejméně lichotivou délku oblečení vůbec!”

S vaší postavou dokáže vyloženě divy. Díky jednomu kousku oblečení ztratíte několik centimetrů na délce a jiné centimetry naberete na šířce.
Nicméně se jedná o velmi módní délku a mnoho sukní (většinou to jsou tylové sukně) či kalhot (culottes – kalhoty v midi délce se širokými nohavicemi) najdete na předních příčkách pomyslného trendy žebříčku.
V mém eBooku (stáhnout lze zdarma na mém webu) “5 zásadních tipů na outfit, se kterým zabodujete” se dozvíte, jak najít pro svoji postavu lichotící délky oblečení.
Nevím jak vy, ale já mám ohledně této délky jasno. Navíc se v midi prostě a jednoduše necítím příjemně – tak proč bych ji měla mít v šatníku?
Spodní prádlo
Nad vyřazením tang jsem přemýšlela dlouhou dobu. Byla to pro mě natolik velká změna, že jsem ji vnímala jako uzavření určité etapy svého života.

“Nevím, zda je to díky dětem, jinému tvaru zadečku, změny myšlení anebo prostě VĚKEM!!!”

Tanga jsem přestala nosit. S láskou jsem je předala dál. Jen pár jsem si jich nechala pro výjimečné události.
Namísto nich jsem svůj šuplík zaplnila z větší míry kalhotkami typu hyipsters (takové ty, které zadeček rozpůlí a působí jako „zaříznuté“). Zbytek jsou pak staré dobré klasické kalhotky. Materiály mám jak hladké, tak i s krajkové – ale jedno splňují – cítím se v nich pohodlně.
A že se mi lemy spodního prádla rýsují pod oblečením? No a co! Mně je to jedno. Jediný, kdo řeší lemy, jsou ženy. Mužům se lemy dokonce líbí.
Jak vnímají spodní prádlo ženy v mém okolí
Klasické kalhotky jsou mezi ženami prostě top! Nenechte se zmýlit, že se automaticky jedná o bombarďáky velikosti padáku! Většina žen tedy dává přednost klasice, která zakrývá téměř celý zadeček.
Na pomyslné druhé příčce se umístily tanga. A o další stupně „bojují“ kalhotky s nohavičkou, zmíněné (a mnou velmi oblíbené) hipsters, dále pak i brazilky (kalhotky velmi podobné tangám – zadeček zakrývají o něco více jak tanga a zase o něco méně jak hipsters).

Podprsenky jsou nejoblíbenější s menší výztuží. Mezi nejčastěji nošené už moc nepatří podprsenky, které vyzdvihnou nemožné a vytvoří „dokonalý“ vzhled poprsí (tím tedy myslím ty s tou velkou vycpávkou a výztuží).
Druhou příčku oblíbenosti obsadily podprsenky bez výztuže – tzn. jen krajkové či látkové. Tento typ spodního prádla se stává čím dál více oblíbený. Mám dokonce informace, že v módní branži se s vycpávkami končí a do popředí jde přirozený vzhled prsou. Dokonce i kostice jsou na ústupu.
Pohled mužů
Vytvořila jsem dotazník na zjištění mužského pohledu na oblečení žen. V otázce ohledně preferovaného spodního prádla bylo možné zaškrtnout více možností. Jako absolutní vítěz (90%) byly zvolené kalhotky typu hipsters (rozpůlení zadečku, vypadají jako zaříznuté). Tanga byly v oblíbenosti hned druhé, ale hlasovalo pro ně jen 45% dotazovaných mužů.
Mezi nejoblíbenější podprsenky poté patří ty s menší vycpávkou.
Sama sobě stylistkou
Už si tak trochu říkám, zda to není moc „ohraná“ hláška… „Buď sama sebou“… Ale říkám si, že kolikrát ji uslyšíte a přesto ji nevnímáte. A přitom je zásadní pro celý váš šatník a ve finále i pro celý přístup k životu.
Ano, kolikrát jsme zmatené, unavené, nevnímáme anebo jsme prostě znuděné a nejraději bychom někam zalezly a vystrčily nos, abychom mohly dýchat. Nicméně tato moje oblíbená hláška má hloubku a ukrývá se za ní veškerý úspěch oblékání se a projevení sama sebe.

“Milé ženy, nosme to, co máme rády. Opravdu nemusíme mít v šatníku všechno, co je trendy.”

S láskou,
Hela
PS: Jestli jste očekávaly, že zde najdete fotky mého spodního prádla anebo vyloženě mě v mém spodním prádle, tak věřte, že se toho nedočkáte. Přece jen jsou oblasti, které jsou moje tajemství!!!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account