Před pár dny jsem zjistila, že moje spodní prádlo to má z velké části již za sebou… Částečně se mi i ulevilo, potože to byly do nedávna pěkné, neobnošené kousky, ale neměly tu správnou velikost. Jednoduše proto, že jsem ji při jejich kupování ještě neznala. Bylo mi je líto vyhodit, když byly skoro nové a já zjistila, že i prádlo člověk nemusí celá léta kupovat správně. Ale dnes nastal den rozloučení a následný nákup mě inspiroval k napsání toho článku.

Je to odhadem rok zpět, co jsem zjistila, že před nákupem prádla není od věci maličko “zaserfovat” po internetu. Tehdy jsem díky své známé našla stránky Správná podprsenka, kde popisují (včetně obrázků), jak ta správná podprsenka “vypadá”, na co si dát pozor a jaké má výhody mít to správné číslo (a naopak jak může nesprávná velikost negativně ovlivnit nejen vzhled). Upřímě, byla jsem jak v Jiříkově vidění. Všechno jsem poctivě nastudovala, přeměřila se a zadáním čísel do kalkulátoru, jsem zjistila, že jsem byla do té doby úplně vedle.

Nevím vůbec od kdy ani přesně od koho (tipuju na jednoho ze svých milujících a vždy podporujících rodičů), ale mám v hlavě jízlivou poznámku o zařezávání “podprdy”. A možná i kvůli tomu, jsem vždy kupovala velikost objemově o 2 čísla větší než dnes. Výsledek – když se objem natáhl, vešla bych se do podrsenky i s manželem 😉 ALE pak jsem zjistila, že správná velikost vám na těle ten malý otisk zanechat má – vzadu by neměla jít od těla odtáhnout asi na tři prsty. A to Vám skutečně otlak udělá 😉 (I mnohem větší velikost to zvládne…)

Další “šok” jsem ale absolvoval, když jsem zavítala do svých oblíbených obchodů s hadříky, kde prodávají i prádlo a které najdete snad v každém běžném obchoďáku. Moje “nová” velikost se v těchto obchodech neprodává! To bylo velké zklamání. Chvíli jsem i přemýšlela jestli skutečně potřebuji tu správnou velikost :-/ Naštěstí jsem byla přesvědčená o tom, že ji potřebuji. ALE! Ty kousky v “mých starých obchodech” jsou tak pěkné a báječně zapadají do mého vyzývavého vkusu v těchto věcech. A navíc ta cena! No bylo to kruté, co vám budu povídat. Problém těchto obchodů je však v tom, že nabízejí jakousi universální velikost, která ale skutečně sedí jen málokomu a 75B je naštestí čím dál více zbytkové zboží (protože tohle skutečně není nejběžnější velikost ;-)).

Dnes nakupuji podprsenky za obvykle 2x tolik (když to jde dobře), někdy možná za 8x (bože to vypadá děsivě). Ale ony vydrží trochu déle, než ty “staré”. Jednak pro to, že jako každá jiná se i ta dražší podprsenka časem, nošením a hlavně praním maličko vytáhne na objemu – což u správného čísla není fatální problém, páč vám prsa nepropadnou vnitřkem 😉 Ale MOŽNÁ jsou i kvalitněji zpracované. Špatně zvolená velikost má krom estetického dopadu vliv i na nesprávné opotřebení podprsenky – a tak je vlastně nevědomky samy postupně ničíme. A hlavně oblečené vypadají nesrovnatelně!

A jak to dnes vypadá v mém prádelníku? Řekla bych, že správné a nesprávné velikosti podprsenek jsou zastoupeny rovnoměrně – jednoduše proto, že ty nesprávné nosím čím dál méně, čímž jejich životnost výrazně stoupá (a vyhodit je je škoda, když jsou jako nové) 😉

A co na mé nákupy říká manžel?

Nevzpomenu si jak to bylo přesně ale bylo to v duchu “Ale potřebuješ to, ne? Ten komfort nošení je důležitý, ne?” – když jsem si posteskla, že bych potřebovala dvě naráz a že to bude stát krapet víc peněz (nějak si na ty nové ceny stále nemůžu zvyknout, po těch asi 15ti letech špatných výběrů). A když uvážím, že i on si na první pohled !přes oblečení! všimne, že mám “správnou” podprsenku… Zkrátka a jednoduše, nestěžuje si 😉 (Dnes má svátek a tak doufám, že bude potěšen ;-))

Chcete-li si ověřit svoji správnou velikost vezmeme do ruky metr a klikněte na: Kalkulátor velikostí.

Hodně štěstí se správnými nákupy!

Zdroj foto: pixaboy.cm

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account