Zdravím v novodobých letech dvacátých, z kraje roku 2020, všechny příznivce psaného slova.
Co pro Vás chystám letos?
Opět tři témata, která budou uveřejněna vždy k 15. dni daného měsíce.
ALE je možné, že v tom bude lehký “neŘÁD” a ne vždy striktně dodržím tato témata:
 – číslo jedna, bude můj outfit s radou jak zlepšit tělo,
 – číslo dva, zvědomnění nešvarů aneb inspirace dalším generacím,
– číslo tři, recept pro chuťové pohárky.
Kdo ví… ani já sama zatím ne, jak to celé přesně bude. Nechám se vést daným momentem a intuicí, kdy pro Vás onen blog sepisuji.
Dnes to však dodržím a vualá:
1/
Téma číslo jedna bude můj inspiro-outfit pro ty z Vás, které stejně jako já, co se výšky týká, moc nepobraly a přesto chtějí vypadat žensky a ne působit dětsky = při pohledu ze zadu nebo z boku. Přeci jen při pohledu do tváře se tam nějaký ten “odžitý křížek” najde, toť práce spolehlivého stroje, nesoucí jméno ČAS. Který nám všem odpočítává stejně spravedlivě.
A těm, kteří tvrdí, že tomu tak není oznamuji, že se mohou CÍTÍT a tím pádem i VYPADAT lépe NEŽ DOPOSUD. Umím s tím pomoci, zvládnu to zařídit, jsem v tom machr, i když normálně jsem spíše sněženka 🙂 Stačí chtít! No, dobře je k tomu potřeba maličko disciplíny a vytvrvalosti, nebudu Vám lhát, ale obojím já oplývám. Tak proč ne i Vy? Moc rozdílů mezi námi není. Najděte si v hlavě odpověd na slovo MOTIVACE a můžeme společně začít *angel*
Zpět však k obrázkům, kdy vděčím své dobré přítelkyni za jejich vytvoření, má dobré oko! Děkuji Ti :-* Na této koláži fotek jsem chtěla ukázat tónování, v kterém se cítím dobře, i když dříve bych na to neměla odvahu. Ptáte se proč?
To je na delší vyprávění, ale nebyla jsem si vůbec vědoma, že díky jednoduchému úkonu, jakým je TLAČENÍ PALCŮ U NOHOU DO ZEMĚ S MÍRNĚ UVOLNĚNOU PODKOLENÍ JAMKOU mohu kdykoli a kdekoli v průběho celého dne “posilovat” a zpěvňovat tak důležitou část těla, jakou je vnitřní svalstvo břišní. Abych byla konkrétní, tak se jedná o spodní hranu CORE (hluboký stabilizační systém), kde je pro ty, co věří na energie, sídlo stability, zodpovědnosti, přesný střed těla. Více detaily Vás nebudu zatěžovat, neboť těmi se můžete sytit dosytosti na mém druhém blogu, který vychází vždy k 10., 20., 30.dni daného měsíce.
 
2/
Téma číslo dva bude (je) inspirativní komentář (pro někoho kontroverzní  a “hodnotící” téma), který pomůže našim celebritám, ale hlavně  jejich obdivovatelům, následovníkům se odprostiti od zbytečností, jakymí např jsou: špatné držení těla nebo nic neřikající doplňková slova v mluvě.
(Zažila jsem ještě dobu kdy při vyřčení něčeho napatřičného – nedejte se plést, že by to mohlo býti slovo sprosté – přišel políček v podobě záhlavečku, aby se mi zřejmě rozsvitilo a uvědomila jsem si, čím si “kazím” mluvu a “otravuji” život mých posluchačů).
Můj dědeček, vždy říkal, že schopnost sebevyjádření rozděluje “zrno od plev” (no, použil jiné přirovnání), ale přeci jen píši i pro mládež pod 15 let, tak se krotím a necituji jej 😉
Už jsme zvyklý, že se hodnotí šaty, šperky, účesy, váha všech známých osobností. Ale co prezentace, mluva, vystupování, postoj, zpětná vazba, jakým je následováníhodnost? S tím přicházím já.
Je v tom čistě INSPIRACE, pomoc, nikoli NEGATIVNÍ POSMĚCH. (I když, kdo to tak bude chtít chápat = těžko mu to vyvrátím, že… 🙂 )
Najít videa, kde naše přední celebrity hovoří, není těžké. Je jich mnoho, vydatně nás zásobují a proč? Protože nás to zajímá. Chceme vědět o každém a ideálně úplně vše.
Většina lidí říká, že bulvár nečte a přesto je nejprodávanější a na internetu nejstahovanější. (Hm, zajímavé, kdo to asi dělá? Zvířata? Ufoni? Haha, nene, lidé, každý z nás, jen jsme v mnohém pokrytci. No, to však tolik nevadí. Každý má právo na nějaký ten “nešvar”, jen ať neubližuje druhým na životě. (To, že se někoho slovně “dotknete” tím, že cokoli upřímně vyřknete, je jen důsledek jeho “nevyčištěné rány”, kterou hluboko v sobě ukrývá a Vy jste ji otevřeli, otřeli se o ní a tím to zabolelo, ups, ale o tom hovořit nechci. Každý z nás má možnost si ony rány nechat zahojit, když to neudělá, bude si stále na něco stěžovat a většinu kolem krutě soudit.)
Celebrity nám jdou příkladem. POZOR, je však na nás, jestli pro nás tento příklad bude inspirující, ať jej kopírujeme nebo naopak nechť si podobnost uvědomíme a postupně se jí zbavíme.
Dnes se s Vámi podělím o jedno video ze starší doby, které mi uvízlo v paměti, když jsem se před nějakou dobou chtěla pokochat ženskou krásou a inspirovat se outfitem.
Jedná se o ženu, u které si troufám hádat, že by ji tento můj inspiro příklad (byť hnidopich v ní může hledat souzení = opakuji, není tomu tak) nechal klidnou, neurazil a maximálně by se zamyslela, proč se nechala vtáhnout touto silnou vlnou do spolku “NENÁSLEDOVÁNÍ HODNÝCH”, co se v tomto videu řeči jazyka českého, týká.
Tou dámou, ženou je Aneta Vignerová, která z hlediska modelky umí zaujmout mnoha směry a pozitivně. Mně osobně se navíc, nad ráme, že je svá a na post přední modelky se hodí, líbí i její hlubší hlas.
V mnoha směrech jí můžeme obdivovat a následovat. Jen co se slova JAKO týká, tak jej pojďme vynechat v tak velké míře.
Už i z důvodu, že čeká potomka, je nositelkou další generace a je ALARMUJÍCÍ čas, pokud nezačneme jít svým dětem příkladem, cizí děti nevyjímaje.
POZOR: klidně můžeme dělat lotroviny, kravivy, chyby, omyly = jak už chcete si to nazvat, ALE těm čistým duším alespoň u toho sdělte následující:
“MŮŽEŠ MĚ V TOMHLE NAPODOBOVAT, JAKO V MNOHA JINÝCH VĚCECH, A L E tohle je můj ZLOZVYK, kterého se již nemám “ochotu” zbavovat, ale TY ji mít můžeš a naopak JÁ ti mohu SLOUŽIT tím nejlepším způsobem: PŘÍKLADEM, byť zrovna nyní odstrašujícím, přesto to je příklad”.
CHÁPEME SE? Nejsem tu tedy proto, abych budoucí mladou paní, zatím ještě krásnou slečnu Anetu Vignerovou soudila. Jen ji uvádím jako přiklad dámy, která je právem sebevědomá a má důvod býti celebritou! A pokud najde ODVAHU, může si uvědomit (jestli to doposud nevěděla), co dělá a jít (svému potomkovi a mnohým dalším) příkladem. Ukázat lidskost, že i ona má nějaký ten drobný “nešvar” na její – pro mnohé  – dokonalé postavě a vizáži.
A co na to ona statistika? V rozhovoru Aneta V. použila výraz JAKO – 13x a reportérka Gabriela Wolfová při dotazech 6x. Celková délka videa jsou necelé tři minuty, přesně 2:48. Pro detailisty, schválně, kolikrát by to JAKO stačilo použít, aby mělo ten řádný význam? Hmmm, víte, spočítáte? 🙂
Video naleznete na Super.cz, Aneta Vignerová, pod názvem: V ultra krátké mini…. (když jsem Vám sem zkopírovala odkaz, neprošlo to, tak jen popisuji, jak se k videu dostanete).
U obou dam, kterým tento článek zároveň posílám, doufám, že s jejich krásou (nejen navenek, ale i uvnitř) sklidím ideálně neutrální ovace.
“Pozitivní ovoce” sklidím, pakliže si uvědomí hloubku daného problému, který se za (ZBYTEČNÝM SLOVEM STÁLE DOKOLA OPAKUJÍCÍM a nic podstatného nesdělujícím) tím nachází, někdy i schovává. Tedy v případě, že se jejich ega/hlavy neurazí. Což by byla škoda, ale i to je možné.
Určitě vědí, že jsou obdivované a sledované  – několika generacemi –  a na cestě je další v pořadí.
Dámy, děkuji, zcela bez ironie a od *heart* za možnost poukázat na tento příklad. Který DOUFÁM, že hlavně rodiče upozorní, jak je důležité a nezbytné rozvíjet děti ve čtení, pohybu a mluvě!
Pevně doufám, že nechceme zdegenerovat, že ne?!? Je pravda, že každé dítě umí s chytrým telefonem lépe než kdejaký dospělí aniž by ještě zvládalo pořádně mluvit, ale statistiky ve školách jsou děsivé: každé 5 dítě je obézní a každé 8 aspirantem na astmatika.
Přijde Vám, že jsem se ZBLÁZNILA, když porovnávám používání slova JAKO s fyziologickými problémy? Ale ta lenost a neochota se zlepšit je dosti podobná.
Nutno dodat, že léčit hlavu bez těla a tělo bez hlavy nejde. Z toho vycházím. Dítě, které umí řádně dýchat, stát, sedět a protahovat se, POZOR aniž by četlo mnoho knih, dokáže být vnímavější. Rrozlišuje, podstatné a zbytečné. Díky tomu, se cítí lépe a následkem je, že působí odolněji a i takovým je.
Věděli jste, že  zlepšením držení těla dokážete u dítěte předejít šikaně?
Věděli jste, že pokud se dítě naučí propojovat hemisféry skrze pohybové pozice a dechovou praxi z jógy, že se bude lehčeji učit?
Věděli jste, že pokud jej bolí nohy, táhnou, v pozici hlubokého předklonu, že díky tomu nebude schopen pracovat řádně s pamětí a bude hodně zapomínat?
No, a takhle bych mohla psát hodiny a hodiny. ZAMYSLEME SE NAD SEBOU. POJĎME těm nejmenším, čerstvým, čistým duším příkladem. Začněme již u sebe. O víc nežádám 😎
 
3/
Téma číslo tři bude recept a v lednu se hodí něco k odlehčení. Nedávno jsme s nejlepší přítelkyní, skoro sestrou, navšívily jedno bistro (musím pochválit její volbu, v prostoru s klenbami a vysokými stropy jsme se skvěle cítily). Obshluha milých a zároveň pohledných mladíků byla přijemným zpestřením. Ale co bylo hlavní, na jídelním lístku stálo, že mají květákový salát. (Obě květák milujeme v různých podobách, já osobně asi nejraději v polévce). Objednaly jsme si jej obě. Většinou bereme dvě volby a dělíme se o ně, jak by řekla omladina: “šérujeme” (cíleně to píši foneticky, to zase v úctě ke čtenářům dříve narozeným, když výše zmiňuji tu generaci nejmladších).
Přinesli nám fritovaný květák v jemném těstíčku (klasický trojobal z typické strouhanky to však nebyl), na dlouhé proužky nakrájenou okurku, která byla macerovaná, v tom byly ještě kešu ořišky a navrchu i po stranách, avokádový dip.
Věřím, že to možná zní strašně – naše představy jsou občas příliš úzkoprsé –  (upřímně se přiznávám, že kdybych tam četla okurku, tak zaváhám), ale chuťově to mělo grády. Moc přijemný a po svátcích odlehčený pokrm, který se hodí na dopoledne, odpoledne, ani večer nevyjímaje.
Poté co jsme si pochutnaly jsme začaly společně spekulovat o tom, že si to musíme udělat i doma, ale JAK když nemáme RECEPT ?!? Máme přece chuťové pohárky, buňky, pamět a ta nás navede. A také máme intuici, která možná i pokrm vylepší… Nechme se vést…
Já jsem si recept upravila takto: květák (upéct či jemně povařit), zprudka osmažit na krapet tuku, aby zůstal křupavý. Nastrouhat okurku (na hrubo či na kolečka), smíchat studenou okurku  – zbavenou přebytečné vody (tu použít např. jako masku na obličej a dekolt)  – s horkým květákem.
A to celé promíchat s dipem dle chuti: a tady se opět fantazii meze nekladou.
Já si dala pastu z wasabi, jogurt, špetku soli, pepře a pár kapek citronu + zázvoru. Kdybych měla i měkké avokádo – přidám jej, ale to chybělo, takže jsem se obešla bez něj a stejně mi to chutnalo. A co přiště? Udělám tento recept OPĚT, ale PŘITOM zcela jinak. Tedy základ v podobě “nesourodých” zelenin zachovám: okurka a květák, ale zálivka, dip – bude dle intuitivních, budoucích chutí a možností mé domácnosti 🙂
Čím mě tento pokrm uchvátil? Přidanou hodnotu, že obsahuje všechny potřebné chutě (sladká, slaná, kyselá, pálivá, hořká), což bylo již i v té restauraci. Jak poznáte, že daný pokrm obsahuje všechny potřebné chutě a tím je jídlo vyvážené? Že si již nepotřebujete další z popsaných chutí dávat a nic poté dalšího jíst. Můžete = ale nepotřebujete to.
A to je pro dnešek vše, přátelé, sledovatelé. Ale kecám, není to vše. Ještě přidávám zdravici, ale též gratulaci dnešním oslavencům, ať už z řad těch, co slaví jmeniny (milé Alice) či přimo narozeniny, Šári, Kubo a mnozí další.
A té, kterou dobře znám, neboť ji i v rodině mám: Šárce Vorlové, jenž je skvělou cvičitelkou hormonální jogy, (takže Vy, kteří jste z KV  – mého rodiště  – nebo z jeho okolí, můžete si přijít zacvičit pod jejím vedením na lekce, které pořádá v rodinném studiu ŽIVA  – kousek od autobusového nádraží u TRŽNICE) přeji dnes, v její den D. a NEJEN tedy jí a NEJEN touto cestou = vše nejlepší k narozeninám.
Zároveň přikládám stejnou gratulaci autorovi hudby z videí, které na you tube mám a doprovází pohybovou sestavu z mé knihy o návodné fyzioterapii, která startuje ducha i tělo v pouhých 7 minutách.
Napsala jsem ji proto, ať se dostane do škol základních, přímo do každé vyučující hodiny – jedna pozice. Celkem jich je šest pohybových a dvě výchozí/základní. Čím dříve se to děti naučí, tím jednodušeji se jim bude žit. Kdo totiž své tělo řádně ovládá má spokojenější žití.
Důležité je, ať děti v dospělosti mají možnost být bez zbytečných bolestí, díky pohybové gramotnosti. Ušetří se velké výdaje. Tyto finance se mohou použít na platy ve školství a zdravotnictví. Ale i pro potřebnou péči seniorům, kteří DLE MÉHO NÁZORU neumírají na stáří, ale převážně na nepotřebnost, odsunutí druhými. Na totální samotu, kde již není prostor pro motivační posun kam dál. Možná smutný to závěr, ale hluboká myšlenka, jak ještě lépe propojit zkušené seniory s čerstvými dětmi, jenž zatím nemají o životě vůbec žádnou páru. Návod na to mám a ráda jej pře-dám.
Další čtení pro naše společné živé bdění a vědění bude: 15. 2. 2020 ve 20:00. Děkuji za pozornost. S úctou, vaše já, WV/Wanda Vorlová
 

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account