Dopřejte si sváteční atmosféru. Vyrobte si jednoduchou floristickou ozdobu, která pohladí vaši duši a domovu dodá nostalgický nádech. Navíc ji můžete oživit větvičkou šípků, květem růže nebo světelnou dekorací.
Co využijete:
větvičky z břízy (mohou být tenké rozvětvené nebo silnější bez vedlejších větví) * bílou akrylovou barvu ve spreji * bílý dekorační filc * sypký umělý sníh * březovou kúru * různé bílé zimní dekorace, stuhy, vločky * kuličky různé velikosti a materiálu (polystyren, dřevo, sklo) * tavnou pistoli * světýlka * větvičky se šípky * živou květinu s bílým květem * dekorační nádobu (vázu, plochou mísu, tác…)
 
Postup práce:  

1. Nejdříve si připravíme větvičky, naaranžujeme z nich kytici a tu akrylovou barvou nastříkáme na bílo. Necháme zaschnout.                       

2. Do dekorační nádoby nejdříve vložíme březovou kůru a umístíme ji podél obvodu. Dovnitř dáme kousek měkkého bílého filcu.   
                                                                                   
3. Do filcové látky naaranžujeme bílé větvičky a zafixujeme je ještě dalším filcem, aby v nádobě dobře držely. 
                                                                                            
4. Pak na větvičky tavnou pistolí lepíme dekoraci – malé i větší kuličky, dřevěné vločky… Zvlášť hezky vypadají malinké skleněné korálky, které lepíme tak, že si je „podáme“ přímo tavnou pistolí, abychom si nepopálili ruce. Není to nic složitého, jen je třeba si to vyzkoušet. Pokud máme, můžeme naaranžovat i dekorační světýlka, která celé aranžmá krásně oživí.      
                         
5. Nakonec vše poprášíme sypkým umělým sněhem. Vázu můžeme postavit na tác, který také „zasněžíme“ a doplníme další dekorací. 
                                                                                                                                                                             
6. Na oživení je možné přidat živé květiny. Stačí jeden květ, který buď zapíchneme do  kousku navlhčené aranžérské hmoty nebo umístíme do malé skleněné ampulky s vodou, aby květ déle vydržel. Nebo můžeme dekoraci oživit větvičkou se šípky, které jsme předtím zlehka přestříkli akrylovou barvou, takže vypadají jako by byly pokryté sněhem.  
Tip:
Živý květ můžete po čase obměnit a tím svou bílou zimní zasněženou dekoraci příjemně obměnit.

 Foto: Alena Kamasová (fotoreporterky.cz)

Vyšlo v Paní domu

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account