Spinner kam se podíváš – jde opravdu jen o hračku pro děti?
Jeden den o něm nikdo neví a následujícího jste out, pokud ho nemáte doma. Trendy se určují rychlostí světelného skoku, takže není divu, když vás sem tam něco přeskočí. Tušíte vůbec, kde se Spinner vůbec objevil a kdo se postaral o jeho popularizaci? Na první pohled dětská hračka nenabízející více než rotující potěšení, ale podívejme se trochu hlouběji a povězme si o tomto současném hitu trochu více.
Minulým generacím vévodilo fris bee, míček “hakis”, hraní pogů nebo dokonce legendární výměna hokejových kartiček či cvrnkání do kuliček a sbírání céček :-D. Dnes se v popředí zájmu drží fidget spinner.
 
Kde se Spinner vůbec objevil?
Z nebe nespadl, takže ho na zemi nikdo nenašel. I přes to, že se tato pomůcka či nástroj jeví jako horká novinka, vychází z antistresových hraček pro děti, které mají poruchu pozornosti. ADHD, trpí úzkostmi nebo nespavostí. Základy tedy hledejme v devadesátých letech, kdy se pod taktovkou odbornice Catherine Hettingerové rodily první náznaky dnešního spinneru.
Pokud se domníváte, že se tato žena stala přes noc milionářkou, z důvodu obrovské prodejnosti pomůcky, tak jste na omylu. Nová podoba Spinneru je od původní verze odlišná, takže k výrobě není zapotřebí licence ani oprávnění.
 
K čemu Spinner slouží a co dokáže?
Hitem se občas stane i zcela obyčejná věc a nikdo vám dopředu neřekne z jakého segmentu vyrazí na svou odvážnou pouť napříč celým světem.
Tato plastová popřípadě kovová mini vrtulka s ložiskem uprostřed má vyvolat chuť k co nejdelšímu roztočení. Lidé svádí souboje a dokazují si tak, který ze Spinnerů je ten nejlepší. Právě v jednoduchosti se mnohdy skrývá největší kouzlo a zde to platí dvojnásob.

    Děti – ty se alespoň na chvíli odpoutají od elektronických hraček a zabaví se společně se svými kamarády v partě.
    Dospělí – točením se zbavujete stresu a uvolňujete nahromaděné napětí. Kromě toho dokáže odbourat chuť na cigaretu a snižuje tak jejich denní přísun. Největší nadšenci dokonce vymýšlejí nejrůznější triky a sdílí své výkony prostřednictvím sociálních sítí.
1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    viděla jsem to u dětí… snad je spinner dost bezpečný 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account